Tekil Mesaj gösterimi
Alt 6. June 2011, 11:09 AM   #5
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Peki şöyle bakalım.

Bir gün resulullah minadan sincana giderken işittim ki; Duadan sonra "hokus pokusssss" diyip 3 kere üfleyene melekler şefaat eder. meleklerin üflemesini yakalayanlara cennet vacip olur.
Kırmizi 4-52, El-eşkiya 82

Yada benzeri diğer saçmalıklar. İnsanı dinden de duadan da çıkartır.
Lütfen apaçık ayeti tekrar okuyalım;

Ra’d 14
El açıp yalvarmaya layık olan ancak O'dur. O'nun dışında el açıp dua ettikleri onların isteklerini hiçbir şeyle karşılamazlar. Onlar ancak ağzına gelsin diye suya doğru iki avucunu açan kimse gibidir. Halbuki (suyu ağzına götürmedikçe) su onun ağzına girecek değildir. Kafirlerin duası kuşkusuz hedefini şaşırmıştır.

Acaba aminli (pardon; hokuspokuslu) dua ederken puta dua eder gibi etmeyelim? Allahın emrettiği duanın yerine elimizi suya açıp su gel de içeyim seni diyor olmayalım.

AMİNİN ne zararı var?, valla uzun zamandır ben faydasını (ne müslüman devletlerde ne de nefislerde) görmedim, tüm zararlarıda amine bağlamamak gerekli tabi ama Allahın emrettiği gerçeği Putperst ve diğer ehli-kitabın sokuntularıyla değiştirmiş olmayalım?

Üzerine düşünmeye ve yoruma davet ediyorum...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Anonymous (6. June 2011), Barış (6. June 2011), Miralay (6. June 2011), nerdogan (8. June 2011)