Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. March 2013, 09:16 PM   #3
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Tüm Türkiye'de Yasayan Kardeslerime

Selamum Aleykum Degerli Kardeslerim,

Turan Dursun'un forumuna bir kac kere takildim, ve dehset icinde kaldim. Ayni dili paylastigimiz bu insanlar gercekten Allah'i ve Resullerini inkar mi ediyorlar?

Inanamiyorum dogrusu. Türkiye bu rezilliklere kadar düstü demek. Ben Tüykiyemi böyle tanimiyorum, benim Türkiyem degil bu. Nasil olur apacik ben ateistim der ve Türk-Müslümanlarini yerden yere carparlar. Bu mudur asirlardir ögrendigimiz kardeslik. Neden onca kanlar dökülmüs bu memleket ugruna, biraksaymislarda gavur ellerinde kalsaymisti. Icimizden bizleri vuranlar cikacak idiyse bu devlet niye kuruldu? O dinsizler yarin öbür gün bir düsman saldirisinda hangi tarafta yer alacaklar diye sormaya dahi lüzum yok.

Bunlar ayni münafiklar gibi olmuyorlarmi. Günlük islerini hallederlerken müslüman kardeslerini aldatmiyorlarmi. Belki de camiilere dahi gidiyorlardir, iclerinden Allah'a ve reullerine küfretmek icin. Bu ne bicim ahlaktir. Cahiliye devrinin münafiklarini da gectiler hani. Alinlarinda yazili degilki anlasilsin kimin ne oldugu.

Peki evlilik durumlarinda nasil oluyor? Hadi ben Almanya'dayim en azindan Almanlarin ne olduklarini biliyorum. Ya Türk vadandaslari? Onlar nasil ayirt ediliyor? Escinselliklerini aciklamaktan cekinenlerin misali ateistliklerini de gizliyenler yokmu? Evlenilecek erkegin veya kadinin dinini kim nasil ölcebilir? Menfaat dünyasi olmus cikmis zaten. Ateist olan birisi icin zaten problem degil, menfaatleri ugruna bir müslüman ile evlenmelerine ne engel olabilir? Mühim olan müslüman kardeslerimizin karsisindakilerin kim olduklarini tespit edebilmeleridir. Bu da her zaman mümkün degildir.

Dili ayni, hareketleri ayni, kiyafetleri ayni ve hatta bir cok gelenekleri ayni. Ayirdedebilene bravo!

Yüce Rabbim, tüm Kardeslerimin yardimcisi olsun, oyuna getirilmekten korusun.

Rabbimizin buyurdugu gibi:

2:8 - İnsanlardan öyleleri de vardır ki, inanmadıkları halde, "Allah'a ve ahiret gününe inandık." derler.

2:9 - Allah'ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Halbuki sırf kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar.

2:10 - Kalplerinde hastalık vardır. Allah da onların hastalığını arttırmıştır. Yalan söylemelerine karşılık onlara elem verici bir azab vardır.

2:11 - Hem onlara: "Yeryüzünde fesat çıkarmayın." denildiğinde: "Biz ancak ıslah edicileriz." derler.

2:12 - İyi bilin ki, onlar ortalığı bozanların ta kendileridir, fakat anlamazlar.

2:13 - Onlara: "İnsanların (müslümanların) inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler.

2:14 - Onlar iman edenlere rastladıkları zaman: "İnandık" derler. Fakat şeytanlarıyle yalnız kaldıkları zaman: "Biz, sizinle beraberiz, biz sadece (onlarla) alay ediyoruz." derler.

2:15 - (Asıl) Allah onlarla alay eder ve taşkınlıkları içinde serserice dolaşmalarına mühlet verir.

2:16 - İşte onlar o kimselerdir ki, hidayet karşılığında sapıklığı satın aldılar da, ticaretleri kâr etmedi, doğru yolu da bulamadılar.

2:17 - Onların durumu, bir ateş yakanın durumu gibidir. (Ateş) çevresini aydınlatır aydınlatmaz Allah onların (gözlerinin) nurlarını giderdi ve onları karanlıklar içinde bıraktı, artık görmezler.

2:18 - (Onlar) sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık (hakka) dönmezler.

Ve bu Ayetteki misal gibi, münafiklarin kim oldugunu sadece Allah bilir:

9:101 - Hem çevrenizdeki bedevilerden münafıklar var, hem de Medine halkından münafıklıkta ısrar edenler var. Sen onları bilmezsin. Onları biz biliriz. Biz onları iki kere azaba uğratacağız. Daha sonra da büyük bir azaba itilecekler.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (15. March 2013), Miralay (15. March 2013)