Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. February 2010, 05:30 AM   #3
Burak35
Yeni Üye

Tesekkür: 1
1 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Burak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud ofBurak35 has much to be proud of

Alıntı:
kamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam,
19 mucizesi hakkında çok az bir araştırma yapma fırsatım olmuştu.
Sonuç olarak geldiğim nokta:
19 mucizesi=Tevbe süresinin son iki ayeti fazla...
Bunu da söyleyemeyeceğime göre 19 mucizesi şahsım adına hiçbir şey ifade etmiyor.
Ortaya bir iddia attığına ve bu iddianla emek harcanmış bir çalışmayı '' 1 cümlede '' boşa çıkardığına göre; artık 19 mucizesi hakkında '' Uzun '' bir araştırma yapmak ve bu mucizenin gerçek önemini insanların kavramasına engel olmamak senin üstüne '' Vazife '' olmuştur. Tabi bu vazife ancak manevi değerlerle ifade edilebilir, yani bir diğer deyişle Allah korkusu sahibi isek ve günahtan korkuyorsak bilgi sahibi olmadığımız konuda iftira atmayız.

Bu forumda Kur' an' ın yanında kendilerine rehber olarak hadis, ilmihal gibi kitapları edinenler eleştirilirken, istekuran.net sitesindeki kuran mealini , yani yazarın Kur'an' dan çıkardığı yorumu '' En Doğru Yorum '' diye tanıtanları kınıyorum.

Söz konusu yazar '' Zülfikar HZ. Muhammed' tir '' dediğinde 3 sayfalık yazısı sitede yayınlanabiliyorsa, 19 mucizesi sadece yazarın '' Kur' an' daki sure sıralaması beşer işidir '' iddiasını çürüttüğü için örtülmeye çalışılmamalıdır. Çamur at izi kalsın; bir de gönül rahatlığıyla itiraf et '' yeterince inceleyemedim ama...'' . Yukarıdaki ayrıntılı mesajıma ayrıntılı cevap vermek isteyen varsa versin. Yoksa '' ben baktımda az baktım ama ee şey bence tevbe suresinin ayetleri fazla ozaman '' gibi saçma söylevler geliştirmesin. Allah kitab aşkına nerden vardın arkadaşım sen o sonuca ??????????????? Daha Kur' an ın mükemmeliğini kavrayabilmen için ne gibi deliller lazım sana ????

Soruyorum : Kur' an da Surelerin dizilişi beşer işidir diyen yazarın tezini çürüten 19 mucizesine '' 2 satırla çamur atmak '' yerine, birisi çıkıp diyecekmi :

Bu elbetteki Kur' an ın bir mucizesidir ve Kur' an elbette olması gerektiği sırada ve tek harf bile eksik olmadan '' Allah' ın korumasıyla '' bu güne gelmiştir .

Bir yönetici olarak kendi görüşlerini siteye mal etmen doğru değil. Vardığın tevbe suresiyle ilgili iddianı ise kanıtlamakla mükellefsin. Yok ben iddiamı sunar çeker giderim de diye bilirsin elbette ama bu bir yöneticiye yakışmayacağı için ayrıntılı çalışmanı yayınlaman gerekir.

Konu Burak35 tarafından (13. February 2010 Saat 05:52 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla, ki hala bozuk. Yapmayın etmeyin...
Burak35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla