Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1. April 2013, 02:41 AM   #3
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Degerli Dost1 Kardesim,

bazen insan caresiz kaliyor, düsünün kücük cocugunuz daha ilk okulda, okul dönüsü aglayarak geliyor eve. Okulda yada okul yolunda baska cocuklar tarafindan hirpalanmis.

Benim kizi 2. sinifta idi yanilmiyorsam, bir gün eve aglayarak geldi, sebebini sordum, okul cocuklarindan birisi satasmis yolda. Ne yapabilirim ki, her bir cocugun yolunu kesip tehtid edemem ki. Ben de baska yollara bas vurdum, sayet yarin da aglayarak eve gelirsen bir de benden azar isitirsin üstüne üstlük dedim. Olus o olus, daha bir kere tekerrür etmedi o sözümden sonra.

Yukaridaki olaydan bir önce yine bir cocuk yeni ceketini öyle bir cekelemiski, kolu sökük geldi eve. Aldim ceketi ertesi günü, yakaladim o cocugu, bana bak dedim al bunu götür annene diksin yoksa sen düsün sonunu. Alman cocugu idi, karsisindaki cene acinca hemen kuyruklarini kisiyorlar. Ceket sag saglam geri geldi.

Bu yüzden düsünmüstüm, her zaman onun bunun arkasindan kosamam diyerek baska yola bas vurmustum. Kizim da anasina cekmis benim okuldaki cocuklarin analari da halama sikayete gelirlerdi benden dayak yediklerinde.

Rabbim affetsin beni, sayet haksiz hareketlerde bulunmus isem zamaninda. Boksör degildim ya durup dururken milleti döveyim.

Tabii ki ben bunu tavsiye etmem terbiye olarak. Ben büyüdügüm ortama göre kendimi korumayi ögrenmisim. Cocuk yuvasinda yetistigim seneler bir iki ufak/önemsiz sac cekistirmelerin yaninda yuva kardeslerimle hic bir sekilde kavgalarimiz olmamistir. Onda da Allah'in bir hikmeti olsa gerek.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
berru (2. April 2013)