Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. February 2010, 09:33 AM   #15
kamer
Super Moderator

kamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 457
131 Mesajina 293 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
kamer is on a distinguished road

Alıntı:
müslümanlardan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kendim kanaatimce ve yürekten inandığım sebeb bunu yapanlar,ilk başta insanları harf inkılabı ile bir gecede yeni getirdikleri harflere göre İNSANLARI cahil bıraktılar.Daha sonrada kuranı hayatlarından çıkarıp anlaşılmaz bir PUT haline getirip DUVARLARA ASTIRDILAR.

İŞTE BUNUN İÇİN GÜNÜMÜZ SİSTEMİNE KARŞYIM...
SAYGILAR....
Alıntı:
dost1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleykum! Değerli Müslümanlardan Kardeşim!

Bazı insanlar vardır bilirler. Bazı insanlar vardır bilmezler. Bazı insanlar vardır bilmediğini de bilmezler. Bazı insanlar vardır bilmediğini bilmeyenlerden aldıkları bilgileri doğru sanırlar.

Değerli Müslümanlardan Kardeşim!

Bir gecede insanları cahil bıraktılar dediğiniz tarihte okuma yazma bilenlerin oranı kaçtır biliyor musunuz?

Sene Okur yazar oranı

1923'ler %2,5[1]

1927 1 %10.5[2] (1927 resmî sayımlar)

1935 2 % 20.4[3] (1935 sayımları)

(1) Harf devrimi yapılmadan 1 yıl önce yapılan nüfus sayımları,

(2) Yeni Latin harfleri ile 7 eğitim dönemi sonrası.
Teşekkürler.

Alıntı:
müslümanlardan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
değerli [abim]kardeşim,
Şimdi diye bilirmisiniz türkiye cumhuriyeti,KURAN HÜKÜMLERİ devletidir.
Alıntı:
dost1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli kardeşim! Yazdığınız ve alıntı yaptığınız bütün yazıları dikkatle okuyorum.

Sistem, sistemin oluşumundaki kronojik yapı bilinmeden sağlıklı bir değerlendirmeye tutulamaz.Sistemi eleştirmek farklıdır ki , Dünyanın hiç bir yerinde sistemi eleştirmeyen bir kişi bile yoktur. İçinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Bunu Kuran Büyük Millet Meclisine ve kurumlarına küfr etmek farklıdır.
Barış (12. February 2010), mavera (13. February 2010), Miralay (19. July 2010), snobyx (14. February 2010)