Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. January 2011, 09:19 PM   #25
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

ben acizene bir fikrimi siz değerli arkadaşlara açmak istiyorum.

salat(tevella'nın tersi): desteklemek, destek istemek(dua), destekleyici faaliyetler(i devamlı halde tutmak.)

salat 3 vakitli olarak farz ve salat toplumun eğitimi ve mali yönden desteklenmesi.

salattan sonra allahı tesbih etmek.

tesbih: ay güneş dünya yıldız ve gezegenlerin programlanan çizgilerinde yüzercesine gitmesi.

tesbih 5 vakit(rum 17-18) olarak farz. buna namaz ritüeli de denebilir; ayakta, oturarak, ve yatar iken de yapılır.

rum 17, 18- O halde, Allah’ın arındırılması! Akşama girerken de sabaha erdiğinizde de... Gece sırasında da öğleye erdiğinizde de… Göklerde ve yerde hamd de sadece O’na aittir.

Cuma namazında yapılan hutbe SALAT, sonrası yapılan namaz ritüeli ise TESBİH diye biliriz.

sabah akşam yatsıda imamın sesli olarak fatiha ile birlikte kuran okuyuşu (isra-17)SALAT,

ikindi, öğle ve diğer üç vakit içten okuyuşu tesbihtir.

salat(eğitim esnasında) yaparken toplum olarak yapılmalı ve abdestli olunmalıdır.

nebi uygulamasnda 3 vakitli salatı her gün cuma(vusta) namazı şeklinde önce hutbe sonra tesbih, öğle ve ikindini sadece tesbih olarak yapmımıdır????

Konu pramid tarafından (11. January 2011 Saat 09:29 PM ) değiştirilmiştir.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
pramid Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
hiiic (11. January 2011), Miralay (12. January 2011)