Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. August 2012, 01:01 AM   #9
Hasan Akçay
Uzman Üye

Tesekkür: 0
155 Mesajina 223 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Hasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud of

Merhaba sayin aorskaya. Hos geldiniz.
Yazinizi bugün gördüm.

sadece yönetim alanında değil, her alanda egemenlik rabbimize aittir.

Müzakereye acilan konuyu "yönetim alani"ndan her alana yaymissiniz. Ama netlik acisindan hic bir alan ne ise her alan o. Lütfen net olur musunuz.

Örnegin hela bekciligi alaninda egemenlik kime aittir?

Büyük kaca, kücük kaca? Buna karar verme konusunda egemenlik kime aittir? Konuyu ayaga düsürür gibiyim; özür dilerim. Ama buna her alan iddiasini netlestirmek icin mecbur kaldim.

Bakin ayni belirsizlik su iddiada da görülüyor: dinden bağımsız yapılanma, adına demokrasi yada ne denirse densin olamaz.

Bundan kurtulmamiz icin
söyle yapabilir miyiz:

27 Mayis tarihli iletimde görüsümü ayetlere dayanarak aciklamaya calismistim. O aciklamalari bastan itibaren tek tek ele alalim.

Örnegin ordaki ilk konu:

halkin
yönetime katilmasi.

Allah inananlarin davar gibi güdülmesini degil insan gibi yönetime katilmasini ister. Halkin yönetime katilmasi demokrasidir (Bakara 104): Inananlar! "Bizi güt!" demeyin; "Bizi kâle al!" deyin.

Itiraziniz efendim?

Sevgi ile,
Hasan Akcay

Okuyanlardan ricam:

Sayin aorskaya ile konuyu müzakere edersek yazilarimin altina lütfen tesekkür notu düsmeyin. Onun yerine kendi görüsünüzü aciklayin. Aciklamasiz tesekür yan tutmak anlamina gelebilir. Bana ŞIK görünmüyor.

Konu Hasan Akçay tarafından (17. August 2012 Saat 01:26 AM ) değiştirilmiştir.
Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla