Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. November 2012, 08:15 AM   #4
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleykum saygideger Kardeslerim,

sizlerle hep paylasmak istedigim bu konuyu her zaman unutuyorum. Yataktan kalktim hususi, aklima gelmisken yazayim dedim.

Sizler nasil yapiyorsunuz bilemiyecegim, fetvalar nasildir incelemedim, ama ben DUA'mi namaz bitmeden yani SELAM vermeden önce yapiyorum.

Benim kanaatimce, nasil ki bir telefon konusmasinda "bye bye" deyip telefonu kapatiyorsak, kónusma bitmis tertibat kesilmistir. Artik ne konussam desem kendi kendime konusmus olurum.

Namaz'da da aynisi, hepimizin bildigi gibi SELAM verildikten sonra NAMAZ bitmistir, Allah ile olan en sahsi hususu tertibatimiz kesilmistir, gerci yüce Rabbimizle tertibat hicbir sekilde kesilmez. Burada kastetmek istedigim nokta, NAMAZ'in dokunulmaz özelligidir, kulun Rabbine en yakin oldugu andir. SELAM verildikten sonraki NAMAZ tamamlandigina bittigine göre, yüce Rabbimize ettigimiz DUA'lar NAMAZ'in disindaki DUA'lar gibi olmuyormu bu durumda?

Ben NAMAZ'im icindeyken, SELAM ile NAMAZ'i bitirmeden önce ellerimi acip DUA ediyorum, DUA'mdan sonra SELAM verip NAMAZ'imi bitiriyorum.

Benim bu hareketimde bir mantiksizlik bulabilirmisiniz?

Saygi ve Selamlarimla. Allah'a emanet olun.
Selamlar,

Sevgili kardeşim,

namaz ibadetler içinde ayrı bir önemi olan olgu olup, namazda sadece kurandan kolay gelen, (bilineni, hatırlananı, namaza uygun düşeni) ve söylemekle, anmakla hayata geçen ayetler okunmalıdır.

Bunu detaylı olarak, forumun namaz kısmında; "KURANDAN DELİLLERLE DOĞRU NAMAZ" başlığında anlatmaya çalıştım. Dilerseniz inceleyiniz.

Benim kanaatimce, nasil ki bir telefon konusmasinda "bye bye" deyip telefonu kapatiyorsak, kónusma bitmis tertibat kesilmistir. Artik ne konussam desem kendi kendime konusmus olurum. DEMİŞSİNİZ.

Namaz, sadece kurandan olmayınca, sizin yukarıda belirttiğiniz gibi, namazda da herkes belirlediği duasını edince, namaz dışında duaya, zikre gerek bırakmayan şekilde bitmiş oluyor.

Halbuki, namazda sadece kurandan okunduğu zaman, kendi belirlediğimiz şekilde edeceğimiz duaları da namaz bittikten sonra yapabiliriz.

Bu söylediklerimi aşağıya ayetten alıntıladığım kısım destelemektedir.

(4/103) "salatı bitirdiğinizde,allahı ayakta,oturarak ve yanlarınız üzerinde zikredin."

Selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Yeşua (19. November 2012)