Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. May 2013, 11:07 AM   #9
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
b) İkinci olarak Meryem’in oğludur. Yani bir kadından doğmuştur. Diğer canlıların doğduğu gibidir. Sancı çekerek doğurulmuştur. Kadının yumurtasındaki kromozonu kendi yapısı ile onu oluşturacak değişime uğratılmıştır. Bu ise Allah için kolaydır. Hiçbir genin bulunmadığı bir ortamda Âdem’i yaratan Allah için kadın yumurtasının kendiliğinden döllenmesini yaratması elbette ki daha kolaydır. Zaten bunun benzeri olmasa da İnsanoğlu bir dokudan "Klonlama" yapma tekniğine ulaşmış olduğundan, bunu anlayıp algılaması daha da kolaylaşmıştır.
Kadın yumurtasındaki kromozonu kendi yapısı ile onu oluşturacak değişime uğratılmıştır. Bu ise Allah için kolaydır.

Pazar sabahı şöyle bir düşünce aldı beni, Allah için zor olan bir şey varmıdır ? Mantıken olmaması gerekiyor herşey onun için kolay olması gerekir.

Örneğin Yağmuru tuzlu suya dönüştürmek kolaydır, Atmosferi yok etmek onun için kolaydır herkesi bilinçsiz yapmak onun için kolaydır. Herkesi imanlı yapmakta onun için kolaydır.
Denizi ikiye ayırmak onun için kolaydır, cansız varlıklara ruh üfleyerek aniden canlı hale getirmek onun için kolaydır, ölüleri diriltmek bu dünyada ona kolaydır, bolluk getirmek yada kıtlık gtirmek kolaydır ona, Ayı iki ye ayırmak kolaydır, bir insanı alıp 7 kat arşa çıkarmak ve orda bulunmasını sağlamak onun için kolaydır.
Kolay olan o kadar çok şey varki tek kelime ile söylesek herşey diyebilriz.

Babası olmadan annesinin yumurtasındaki kromozonlarla oynayarak yada başka bir şekilde babasız bir çocuk varetmek ona kolaydır hatta annesiz de bir çocuk var etmek ona kolaydır.
Ne meryeme ihtiyaç vardır ne de bir babaya.

Kurandan anladığım kadarıyla yapmaz.

Peki kim İsanın babası ? Benim sorunum değil,
Peki denizin yarılması ne ? Benim sorunum değil,
Peki miraç ne peki ? Benim sorunum değil,
Peki ölülerin Allahın izni ile diriltmesi ? Benim sorunum değil,

Benim tek bir sorunum var; Kafir olarak can vermemek.

Peki Allah bu kıssalar ile ne demek istiyor bize; Bana her şey kolay yeterki ben isteyim. Demek istiyor olabilir yoksa ne eşsiz üremeden bahsediyor ne de başka bi şeyden.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla