Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. July 2013, 03:26 PM   #17
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
paylaşımınıza benim yorumum,

nisa/15
fe emsikuuhunne fiil buyuuti hattaa yeteveffaahunnel mevtu.../ hapsedin onları evlerde alıncaya kadar onları ölüm...

burada mevt ve vefat yan yana, ölüm ve ölüm değil ölüm ve alım...

ve kuntu aleyhim şehiiden maa dumtu fiihim.../ onların aralarında bulunurken/bulunmaya devam ettiği sıralarda onlara tanık/bilen olan Meryem Oğlu İsa...
fe lemmaa teveffeytenii.../ beni alınca...
kunte enter rakiibe aleyhim ve ente alaa kulli şey in şehiidun.../ onları gözeten ve herşeye tanık/bilen olan Rabb...

bana göre, buradaki aralarında olduğu süre içinde Meryem Oğlu İsa sadece tanık/bilen olan, sonrasında da Rabb hem koruyan hem tanık/bilen olan, bu konuşma esnasında Meryem Oğlu İsa ölmüş değil ama aralarında da değil...

"Peygamberler vefat ettikten sonra bizleri Gözetleyenin (esasinda her zaman Allah'tir ya bizleri gözeten) kim oldugunu unutanlara bir hatirlatma ."

ayette gözetleme ifadesini bulamadım,
gözetmeyi ve şahid olmayı, vefat ile ölümü de aynı yorumlamıyorum...

alıntıladığınız meallerin ayetle ilgisi bi kenarda kalsın parantez içi ifadenize eyvallah...

"Verdiginiz sözü unutmayin, takismalardan uzak durun."

sizinle takisma niyetinde olmadım şimdi ve öncesinde, verdiğim sözü de hatırlayamadım ama farketmez benim kadar kızınız var/büyüğümsünüz ellerinizden öperim sayın bayan merdem...

http://www.hanifler.com/showthread.p...ht=fers&page=3

sonrasında işi iyice dramatize edip garip hallere bürünmenin arkasındaki amaç, duygu sömürüsüyle beni 'tü, kaka' göstermek mi bayan merdem...
en iyisi sizden uzak durmam, neme lazım...!

Bu yorumunuzdaki satirlarizi, ben sizden bir söz olarak alimladim.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla