Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28. August 2012, 03:00 PM   #34
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
aorskaya
Yukarıda ateistler kötüdür diye kuranda yazmaz dedikten sonra, burada da aslında ateistlerle aynı kimseler olan kafirlere hem kötüdür diyor, hem de Allah'a inanır diyorsun.

Sevgili kardeşim, Ateist ile kafir deyimlerini yanyana getir, ne kadar örtüştüğünü gör, ondan sonra biri diğerinden iyi diyebiliyormusun, kafir Allah'a inanır diyebiliyormusun, anlarsın...

Allah'a gerçekten inanan biri nasıl kafir olur, nasıl kötü olur onu sonra açıklayabilirmisin?
lafına karşılık 4 tane ayet verdim.

Lokman 25
Andolsun ki onlara, "Gökleri ve yeri kim yarattı?" diye sorsan, mutlaka "Allah..." derler. De ki: (Öyleyse) övgü de yalnız Allah'a mahsustur, ama onların çoğu bilmezler.

Zümer 38
Andolsun ki onlara: Gökleri ve yeri kim yarattı? diye sorsan, elbette "Allah'tır" derler. De ki: Öyleyse bana söyler misiniz? Allah bana bir zarar vermek isterse, Allah'ı bırakıp da taptıklarınız, O'nun verdiği zararı giderebilir mi? Yahut Allah, bana bir rahmet dilerse, onlar O'nun bu rahmetini önleyebilirler mi? De ki: Bana Allah yeter. Tevekkül edenler, ancak O'na güvenip dayanırlar.

Zuhruf 9
Andolsun ki, onlara gökleri ve yeri kim yarattı? diye sorsan; "Onları şüphesiz güçlü olan, her şeyi bilen Allah yarattı" derler.

Zuhruf 87
Andolsun onlara kendilerini kimin yarattığını sorsan elbette "Allah" derler. O halde nasıl (Allah'a kulluktan) çeviriliyorlar?

sen yine bişiler yazdın kafana göre..

Alıntı:
Nerden öğrenip gelmemi istiyordun bilmiyorum ama, kurana sordum ve kelamından anladıklarımı sana hemen özetleyeyim.

Bu ayetlerde, Allah’ın varlığını kabul eden ama ona HAMD etmeyen kimselerin, şirke düşen kimselerin, şeytana kananların anlatımı vardır. Ama, İbrahim’in anlatımı yoktur. Senin ateist, yada deist iddian yine çürüdü.

Nasıl iyi öğrenip gelmişmiyim?
ibrahimin desit olduğunu bu ayetten değil, ibrahim suresinden anlıyorsun zaten.

Konu hiiic tarafından (28. August 2012 Saat 03:07 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla