Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. January 2011, 02:13 PM   #19
Anonymous
Uzman Üye

Tesekkür: 627
164 Mesajina 386 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Anonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud ofAnonymous has much to be proud of

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şeytan,rüyalarda asla peygamber efendimizin suretine maalesef giremiyor.
Allah Allah. Şeytanla yaptığınız özel bir anlaşmanız mı var?
Karşılığında ne verdiniz? Öyle ya, "sen peygamberin kılığına girme, ben de şunu yapacağım" demiş olmalı kim anlaşma yapmış ise. Ayrıca peygamberin kılığını biliyor musun ki onun kılığına girip girmediğini bilesin? Peygamberin foto albümü mü var elinde?

Ben Kuran'a baktım öyle bir anlaşma falan göremedim. Kimmiş bu şeytanla anlaşma yapan?

Mahmut hocaya bir garezim yok. Söylediklerinin çoğuna katılmasam da söylediği doğruları kaçırmamak için herkesi dinlediğim gibi dinlerim. Benim gözümde 100% yanlış alim yoktur. Ama 100% doğru alim de yoktur. Çünkü hepimiz insanız. Alimi alim seçen kimdir? Doğru şeyin alimi midir? Örneğin yüzlerce Hristiyan alim bir araya geliyor papa seçimi yapılıyor. Onlar doğru yoldalar mı? Onlara sorsan doğru yoldalardır.

Kimin doğru yola yakın olduğunu YALNIZCA Allah bilir. O yüzden değil bütün alimler, tüm insanlar bir kişiyi dünyanın alimi, zamanın dahisi vb. seçseler bile bana göre ASLA değildir. Çünkü ben Kuran gibi dosdoğru bir rehberi olan bir insanım, kandırılmam imkansız. Alim dediğiniz adam gelip bana "şunu şunu yapmalısın" dediğinde Kuran'da zıttı varsa uymam o kadar basit. Kendi söylediklerinin "Allahın emri" olduğunu iddia eden varsa Allahın emirlerini içeren yasa kitabı olan Kuran'dan o emri bulup göstermekle mükelleftir. Dolayısıyla ben benim gibi ACİZ insanlara uymam yalnızca Allaha uyarım. Söyleyen alimmiş değilmiş önemi yoktur, söylediği lafa bakarım. Yolda yanıma 6 yaşında çocuk yanaşsa "dinen şu şu gereklidir" diye bilmediğim bir şey söylese onun da gerekçelerini sorarım. 6 yaşında diye "sen nerden bilecen len zırtapoz, ben alimleri dinlerim ancak" dersem onun söylediği doğru ise resmen ayağıma gelen doğruyu kendi ellerimle terslemiş olurum ki bundan Allaha sığınırım.

Değil rüyanızda, beyniniz sulanıp yeterli kıvama geldiğinizde uyanıkken bile istediğiniz her şeyi/her kişiyi/her varlığı görebilirsiniz. Yeter ki isteyin.

Bunun çeşitli yöntemlerini tasavvufçular, metalciler, budistler, hindular, satanistler, spiritüalistler, eroinmanlar falan bulmuşlar onlardan öğrenebilirsiniz.

Allah hepimizi doğru yoluna iletsin.

Konu Anonymous tarafından (3. January 2011 Saat 02:36 PM ) değiştirilmiştir.
Anonymous isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anonymous Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (3. January 2011), Miralay (3. January 2011), yeşil (20. November 2011)