Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. May 2013, 12:41 PM   #27
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Ne yani?
Bu kişisel hallerin dolayısı ile islam dininin kurallarında SEN değişiklik mi yaptın. Anlattığın bütün o mağduriyet edebiyatı sana imtiyaz mı sağlıyor?

"Galip Agabeyim, burada tartisilan benim kisisel ruhum tüm öksüzlerin yetimlerin kisisel ruhudur.

Neden mi diyeceksin?

Bursa gibi bir sehrin göbeginde, yolun kenarindaki ayva kocaninda sükrü bulan yetim ve öksüze sen ne dersi vermeye kalkiyorsun Agabeyim?

En kücük yaslarinda halalarinin evlerine katilmayip yuvaya verilen ve 12 yasindan sonra aileye katilan yetime ve öksüze sen hangi akli tavsiye ediyorsun Agabeyim?

Hic bir din terbiyesi ögrenimi görmeden yasayip gec de olasa er de olsa Rabbin yüce varligini kavramanin degerini bilgisini bana tekrardan aciklayip izah etmene lüzum yok Agabeyim.

Ben anlamam da o Somalinin halini kim anlasin. Okumak seyretmek baskadir o hayatin icinde yasamak daha bir baskadir.

Ben Somaliyim Somali benim. Tüm dünya öksüzleri yetimleri bendedir, ben tüm dünya öksüzlerinde ve yetimlerindeyim.

Ben onlarin seslerle duyulmayan izdiraplarinin duyarim. Resimlendirilmemis hallerini bilirim. Gaypten gelen sesler fisiltilar degildir bunlar, benim kalbimde yasayanlardir bunlar.

Benim gözyaslarim onlar icindir, onlarin gözyaslari benimdir.

Onlarin acliklari benim utancimdir yedigim bir dilim ekmekte."

Eh! Madem öyle sen kenz yapabilirsin, yani başkalarına ait olan hakları iç edebilirsin. mi demeliyim?
Hı?
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla