Tekil Mesaj gösterimi
Alt 6. December 2009, 11:06 AM   #7
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Güzel dua'larınız için teşekkür ederim

Aslında ben hadis lere çok fazla itibar etmiyorum. Ama buda demek değilki hepsini inkar edicez !
Ya 'doğru hadisleri ne yapacağız' düsturu ile hareket ederek,kurana ve mantığıma yatanları
göz ardı etmiyorum

Mesela daha önce bu konu ile bir kaç hadis bulmuştum.Bu hadisler dikkatimi çekti.Sizlerede aktarayım inşaallah.

5355 - Mutrıf İbnu Abdillah, babası radıyallahu anh'tan naklediyor:

"Benî Âmir heyetiyle Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın yanına gitmiştik.

"Sen bizim efendimizsin!" diye hitap ettik.

"Efendi, Allah'tır!" buyurdular. Biz:

"Fazilette en ileride olanımız, mertlikte en başta gelenimizsin!" dedik. Bize: "Söylediğinizin hepsi bu veya buna yakın bir söz olsun. Şeytan sizi (mübalağalı medihlerde) koşturmasın!" buyurdular."

Ebu Dâvud, Edeb 10, (4806).

5356 - Hz. İbnu Abbâs radıyallahu anhümâ anlatıyor: "Hz. Ömer radıyallahu anh'ın şöyle söylediğini işittim:

"Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ı dinledim diyordu ki: "Hakkımda, hıristiyanların Meryem oğlu Ìsa'ya yaptıkları aşırı övgülerde bulunmayın. Şurası muhakkak ki ben bir kulum. Benim için "Allah'ın kulu ve elçisi deyin."

Buhârî, Enbiya 44, (Teysîr, bu hadisi Müslim'in de rivayet ettiğine işaret eder. Ancak rivayet Müslim'de mevcut değildir.)

Uzun lafın kısası, bu söz ler mantığa ters düşmeyen sözler,o yüzden konuya dikkat çekmek istedim.

Selam ve dua ile...
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşık74 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
EVVAB_İNSAN (2. September 2010), yeşil (9. November 2011)