Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. June 2013, 11:54 AM   #3
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Bart Evladim

Sigara hususunda bir iki fetva sayfalarinda gördügüm kadariyla, tibbin aciklamalari yolundan gidilerek fetva veriyorlar. E ilkönce nereden cikti bunlar, Amerikadan Ingiltereden vs.

Her bir amerikan filminde, ister hastahane odasi olsun ister nasa olsun, sigaranin icilmedigi bir delik yoktu. Herifler simdi filimlerinde dahi kötü örnek olur diye artistlere sigara dahi icirtmiyorlar, ama komik filimlerinde dokularina kadar silahlarin olmadigi bir sahne yok.

Gün begün haberlerde Amerikanin bilmem neresinde AMOK haberlerini duyuyor ve okuyoruz.

Öküz herifler Demokrasi diye o devlete bu devlete saldirip duruyorlar, neymis efendim HÜRRIYET getireceklermis, abone olsunlar Hürriyet Gazetesine

Demek istedigim, ister sigara olsun ister alkol isterse baska bir madde, gavur ne teshis(!) koyarsa bizimkiler Amiiiin diyorlar.

Herseyin fazlasi zarardir, haddi asmamak gerekir.

Sekerin, beyaz unun, tuzun ve hatta maden suyunun (ki ekstra icine birseyler kaltilanlar var) fazlasi da zararli olur. Bilmem kac litre maden suyunu bir anda icmek ölüme sebep oluyor. Hani simdi tüm bunlarida mi yasak edecekler.

Dün bir yerde okudum, tuz paketlerinin üzerine de sagliga zararlidir diye etiket basilacakmis Türkiyede, bulursam haberi yapistiririm buraya.

Hangi alkol sisesinin üzerinde bilmem kac miktar icerseniz ölürsünüz diye yaziyor?

Benim vücuduma neyin yasak neyin serbest oldugunu, neyin zarar neyin fayda verecegini ben baskalarindan mi ögrenecegim. Herkesin vücudu degisik sekillerde kaldirir yada kaldirmaz bazi maddeleri, biz fabrika malimiyiz ki hepimizi ayni keseye koyuyorlar?

Selam ve dua ile.

NOT: Bizim fetvacilar onun bunun teshisiyle hareket etmeden önce, Hadisler hem bu dünyada hem de Ahirette ölümdür diye fetva versinler.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (1. July 2013)