Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24. February 2017, 09:27 AM   #20
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Sevgili yetkin abi
Hastalığınız umarım geçmiştir eğer geçtiyse Halil bey ecevabınızı bekliyorum
Halil beyin yazdıkları yenilir yutulur değil
Allah ne dediyse o ise Sanırım ben Allah'a karşı geliyor oluyorum ki öylebirşey asla yapmam.
Önceden insanlar eşitti sonra insan sahip olmayı öğrendi ve eşitlik bozuldu.
Sahip olan sahip olmayana hükmetmeye başladı be firavunlar oluşmaya başladı.
Sahip olanlar dediler ki biz diz aynı olurmuyuz biz seçildik ve sizinle eşit olmamız sadece bir zulüm dür.
Peygamberler de dedi ki; Asla! Sizler çamur gibi bir şeyden yaratıldınız nasıl oluyorda büyüklük taşlıyorsunu.
Sahip olanlar güçlendi kendilerini Tanrı'mın yeryüzünde ki Halife'si olarak gördüler çünkü sahip olmak böyle bir şeydir ne kadar çok şeye sahip olursanız o kadar kendinizi büyütürsünüz, eşitliği bozdukça sadece zalim olursunuz.

Çünkü Allah yasa koymuştu . İnsan SAHİP olmaya değil TANIK olmaya gönderilmişti

Sahip olan mutlak olandı.

Ama insanlar sahipliği terletmemek için bu sefer vasiyet ve miras bıraktılar tüm insanlığın olan varlıklar toplum yada kişilerce el konuldular sonuçta 1.000.000.000 aç 1.500.000.000 obezite sorunu yaşayan insan deposu haline geldi dünya

İnsanlar birbirlerine iş yaptırabilmek ve iş yaptıran olmak için gözü kapalı hiç bir değere sahip olmadan maymunlar gibi saldırdılar ve her defasında yenildiler be yenilecekler aç gözlülük böyle bir şey işte Sahip ol ki bu dünya da ki rab liğin devam etsin vasiyet etki sahiplik yer değiştirmesin devamlı senin genlerinde kalsın.

Bazen diyorum da sanırım ilk insanlar daha bir insan dı şimdilerde ise insanlık YÖK denecek az.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
kuman Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
bartsimpson (25. February 2017)