Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15. March 2013, 01:13 PM   #10
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Bu sizin kafir tanımınız

''Kâfir

İslâm dininin temel prensiplerine inanmayan, Hz. Peygamber'in yüce Allah'tan getirdiği kesin olan ve tevâtür yoluyla bize kadar ulaşmış bulunan esaslardan (zarûrât-ı dîniyye) bir veya birkaçını yahut da tamamını inkâr eden kimseye kâfir denir. Meselâ namazın farz, şarabın haram oluşunu inkâr eden, meleklerin ve cinlerin varlığını kabul etmeyen kimse kâfirdir. ''

Simdi Merdem bey söylermisiniz Bu kişi İmana gelebilir mi ?

Buda sizin münafık tanımınız;

''Münafık

Allah'ın birliğini, Hz. Muhammed'in peygamberliğini ve onun, Allah'tan getirdiklerini kabul ettiklerini söyleyerek, müslümanlar gibi yaşadıkları halde, kalpten inanmayan kimselere münafık denir. Münafıkların içi başka dışı başkadır. Sözü özüne uygun değildir. Bir âyette şöyle buyurulur: "İnsanlardan bazıları da vardır ki, inanmadıkları halde ‘Allah'a ve âhiret gününe inandık’ derler" (el-Bakara 2/8).

Münafıkların gerçekte kâfir oldukları bir başka âyette şöyle ifade edilir: "Onların Allah yolundan sapmalarının sebebi, önce iman edip sonra inkâr etmeleridir. Bu yüzden kalpleri mühürlenmiştir. Artık onlar hiç anlamazlar" (el-Münâfikun 63/3). '''

Şimdi bana söylermisiniz münafık bir daha inanabilr mi? Siz söyledniz siz yazdınız.

Şimdi yazdıklarınızı bir daha okuyun ve tekrar söyleyin.

Şimdi ben sadece sunu algıladım sizin tanımlarınızdan sonra ben Kafir olan insanı tercih ederim Münafık olana. Sanırım benimle aynı fikirdesiniz.

Yani ''Al birini vur ötekine değil''
Tanım olarak

Konu kuman tarafından (15. March 2013 Saat 01:15 PM ) değiştirilmiştir.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla