Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. September 2017, 06:06 PM   #47
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

İnsanların illaki benim dediğim dedik diyerek kendisine bir şeyler öğretmeye çalışan kişilere hakaret ederek, beyinsiz, ateist diye kulplar takıyor;
ve de kendisini haklı çıkarmak için kendisini benim yerime koyarak benim adıma sanki ben söylemişim gibi kendi ağzından açıklamalar yapıyor. (07/09/l9l7 günlü silinen kısım)
Anlaşılıyor ki düzelmeyecek.
Uğraşmaya değmez.
Bırak sarhoşu kendi yıkılsın/düşsün.

Şunu da açıklayayım.
Yukarıda verilmiş ayetteki Firavun'un:"evet, ve YAKINLAŞANLARDAN olacaksınız" ifadesine, "MÜKAFATLANDIRILACAKLARDAN"veya "GÖZDE KİŞİLERİMDEN" anlamı verilmeli ve bu vaadi yapan da "Allah" değil; "Firavun". Tabii bunu, yani madde olan firavun ile bir mevhum olan Allah arasındaki farkı yukarıdaki açıklamalarımdan sonra anlayabiliyorsa.

Ama şunu açıklamakta fayda var:
Kuran; “Onlar ğayb olarak Allah’a inanırlar.” der.
Allah, "hayy"/yaşayandır; fakat madde değildir.
Madde olan insanın onu anlaması ve de anlatabilmesi olanaksızdır. Manevi yönüyle insan ancak O'nu sezinleyebilir, aklını bu yönde çalıştırdığı veya
Kendisinin, kendisini anlattığı kadar tanıyabilir.
Bu nedenle, Allah insan için bir mevhum/tahayyül edinilenebilen, hayal gücüyle yaratılabilen, düşlenebilen, imgelenebilendir/Muhayyeldir. Gayb'dir.

Kısıtlı alanda verilmiş ve alınmış lügat bilgileriyle bizi Ateist olmakla suçlama bu zavallı cahile yakışıyor.

Saygılarımla.
Galip Yetkin

Konu galipyetkin tarafından (8. September 2017 Saat 03:33 PM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla