Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. July 2009, 12:27 PM   #20
Toslunba
Uzman Üye

Toslunba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 90
69 Mesajina 159 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
Toslunba is on a distinguished road

Pardon yanlış anlamışım Aşık kardeşim. Sorduğun husus sanki daha bir kolay gibi ,Kuranı oku ; yap dediğini yap yapma dediğini yapma ... Kuranı anlamada kişlerin anlayışı biribirini tutmaya biliyor. Bu nedenle kendi bakışımı kimsenin önüne doğru diye koymak istemem -korkarım. Ancak canı gönülden inanıyorumki Kuranla uzatılmış Allahın ipine sıkı sıkı sarılana Rabbi yol gösterecektir. Sitemizde namaz vakitleri ve sünnet hususunda bolca bilgi var. Eğer seni tamnin etmedi ise ( ki tatmin değilsen buna senin adına sevinirim ) Kuran üzerinde bu hususlarla ilgili kendin araştırma yap -ve Rabbinden sana öğretmesini iste. İnan öğretiveriyor. İnşallah araştırmalarını bizlerlede paylaşırsın. Namaz la ilgili ayetleri ,oruçla ilgili ayetleri çeşitli meallerden araştır. Arapça sözlüklerden oruç (savm) ,salat (namaz diye çevirip katlederler) kelimelerinin manalarına bak ;Kuranda nerelerde geçmiş kıyasla ve bol bol tefekkür et. İnan çok zevklidir bu işler. Bir o kadarda faydalı. Benim dostane tavsiyem sadece birşeyler bulup öğrendiğinde "ben bildim ,ben buldum ,bu budur" deme. İnan bunu yapanlar olduğu yerde kalakalıyor. Gördümki Allah bilmeyene öğretiyor ,bildim dedinmi kala kalıyorsun ve bildim dediğin herşey birer puta dönüp boynuna dolanıveriyor. Sonuçta EL ALİMin karşısına bildim diye çıkmak olmaz. En iyi ifadeyle gülerler adama. İbadetle ilgili yapacağın araştırmalarda sana kolaylıklar dilerim. Kime ibadet ettiğini bilenlerden olmanıda canı gönülden isterim. İbadetini nasıl yapacağın sana kalmış bir husus ancak bu ibadet isteğinin geldiği yere odaklanırsan bence yeryüzü senin için bir ibadet hane olabilir. İnşallah yanlış bir söz etmedik. Hata ettikse affola.

Sağlıcakla kal.
Toslunba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Toslunba Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
kamer (19. July 2009), Miralay (30. June 2010)