Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. May 2009, 05:42 PM   #2
hasyetullah
Katılımcı Üye

Tesekkür: 13
24 Mesajina 33 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
hasyetullah will become famous soon enoughhasyetullah will become famous soon enough

sevgili hanne vahyin islamın teliğ ilk yıllarındaki durumuna ve tutumuna bakılırsa önce rabbimiz nizamı kurmuş sonra tekrardan tahrif olan ibadetler ve kavramlar tekrar eski anlamına kavuşturulmuş ve bu süreç de 23 senelik bir vahiy inzalı ile olmuştur

bugünün islamın önündeki putlar(ben bunlara Allahı tek ilahlıkdan çıkaran unsurlar olarak ele almak istiyorum)sünnet ve hadisin anlamlarından uzak bir yol izlenilmesi siyasi ve mezhebi anlaşmazlıkların dine karışması dinin rivayaet ekseni halinden ğrenilmesi ve bu rivayette hiç bir yanlışlık olmamaması ayrıca alimlerin hata etmeyeceği etsede ettiğinde bir ictihad sevabı alcağı mevcutken dinin yegane kaynağı kur'an ı kerim i gözlerin(gönül gözlerin)görmesi çok zordur

bize düşen en büyük gçrev en güzel uslupla önce islamın önündeki engelleri Allahın izni ile bitireceğiz sonra sı inş.çorap söküğü gibi gelir çünkü o zaman kişide hakka yolculuk başlıcak ve ben kuvvetle inanıyorum o kişi kur'an yöneldiğinde rabbim onu nisa 175 ile karşılayacak tır

Allah'a inanıp O'na sarılanları O, kendisinden bir rahmetin ve lütfun içine sokacak ve onları kendisine ulaşan dosdoğru bir yola kılavuzlayacaktır. nisa 175

selam ve sevgi ile
Miralay (10. May 2010)