Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. September 2011, 01:11 PM   #7
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam
Allah razı olsun çok güzel izahatlar bunlar. Kendimi bildim bileli kurban kesme katliamına ve sünnet (hıtan) eylemine karşıyımdır. Bu tür eylemlerin Allah'a yaklaştıracağına hiç inanmadım. Ama malesef mahalle baskısı yüzünden bu eylemleri yapmak zorunda kaldık.

Kurban kesmeye delil olarak,Kevser suresini gösterirler. Dost1 abimizin de belirttiği gibi, orada geçen "venhar" kelimesinin "zorlukları göğüslemek,dik duruş" olduğunu hemen idrak edebiliriz.

Ayrıca,"salli" kelimesini de namaz olarak algılayanlara da buradan selam olsun

Zira daha önceden "İşte Kur'an" dan öğrendiğime göre,bu kelimenin "sallamak" anlamına da geldiğini de görmüştüm.
Hani Türkçede de bir argovari bir deyim vardır; üzülen birisine,"salla gitsin,takma kafana" derler ya,işte o anlama geliyor diye düşünüyorum.

Evladı vefat eden resulle alay eden,hakaret edenlere karşı; cenab-ı Allah'ın teselli mahiyetinde "O halde rabbin için salla gitsin,takma kafana,üzülme,dik dur,göğsünü ger,görevini devam ettir" anlamını vermek çok mu zor?

Saygılarımla
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
hiiic (27. September 2011)