Konu: Infak
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. February 2013, 05:10 AM   #2
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Degerli Dost1 Kardesim,

bu degerli paylasim icin cok tesekkür ederim, tekrar tekrar hatirlatmalarda elbet fayda vardir. Elinize saglik olsun.

Kimi insanlarimiz vardir ki, kendi canlarindan kanlarindan olan öz evlatlarina ( bosanma dolayisiyle ) bir kurus faydalari olmuyor. Sanki düsman cocuklariymis gibi davraniyorlar. Kadindan faydalanamiyacak isem diye düsünerek kendi öz evlatlarini ihmal ediyorlar.

Böyle insanlar nasil olurda Allah'in rahmetinden bir seyler umabilirler.

Allah katinda, yardim edilecekler arasinda bilhassa ön planda aile fertleri gelirken, nasil olurda ihmal edilirler.

Böyle bir ahmak benim basimda vardi. Mahkeme kararina ragmen, cocuklarimiza okul caglarinda olmalarina ragmen tastamam bir kurus dahi vermemistir bu kimse.

Ben böyle bir adamdan, ölüm dolayisiyle cocugunun cenaze masraflarina ortak olmayi teklif edenden de bir kurus yardim almam. Sagliginda ihtiyaclari görülmeyen bir evladin ölümden sonra zaten hic bir maddi ihtiyaca muhtac olmayacagini bilmeyen böyle bir insani gercekten ben affedemem. Degersiz bir mezartasi ile gecmis bir anda silinemez.

Maddi ihtiyaci bir kenara atin, manevi yönden dahi her türlü desteklenmeden yoksun yetisen bir cocugun hayatinda ne gibi psikolojik durumlarin ortaya cikacagini kimse hesaba katmiyor.

Allah hepimize aklimizi calistirmayi nasip etsin, yardimlasmalarda nerede olursak olalim ne sekilde olursa olsun bizlere imkanlar göstersin ve bizlerde uygulamaktan kacinmiyalim.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (7. February 2013), raven (8. February 2013)