Konu: Hicr 9
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. March 2013, 12:24 AM   #19
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dag basinda yasayanlara anlatin, Allah'in gönderdigi Peygamberlerinden, indirdigi KITAB'lardan bir haberi olmayanlara anlatin Zikr'i.
Sevgili Merdem,

Şimdi söyleyeceklerime herhalde yaşınız uygundur, (beni oğlunuz olarak gördüğünüze göre varsayıyorum) ayrıca doğduğunuzdan beridir gurbet ellerde olmadığınızı da varsayıyorum.

Siz eski anadolu insanını bilirsiniz değil mi? Hani şu ülkemizde elektriğin, yolların, okulların olmadığı dönemlerde yaşayan anadolu insanını. (bir nevi dağbaşında)

Ne kadar sevecen, misafirperver, yardımsever, paylaşımcı, koruyucu, adaletli ve ahlaklı olduğunu da bilirsiniz değil mi? Dillere destandır Anadolu insanı.

Müslüman gavur ayrımı yapmaz yolda kalana yardım eder, susayana suyundan ikram eder acıkanın karnını doyururdu. ALLAH MİSAFİRİ KAVRAMINI bilir ve tüm canlıya ALLAH MİSAFİRİ muamelesi gösterirdi.

Bırakın kitabı okumalarını felan, zikri asıl yaşayan insanlar onlardı. Allahı Peygamberi dini senin benim kadar bilmiyorlar ama bizden kat kat, iliklerinin tüm zerresine kadar bilinçli yaşıyorlar. onlar mushafı da kuranı da çok iyi biliyorlar

Geçen yaz Antalyada dağ başında tezgahlar varya yolda meyve felan satar köylü,
çocuk çok susadı durdum
- su varmı bi bardak çocuk susadı" dedim
ne dedi biliyomusun? ayağının altındaki buzluktan küçük plastik şaşal şişesini çıkardı ve
"var 5TL istiyonmu? dedi.