Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1. March 2013, 08:07 PM   #6
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
hakikat_yolcusu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın Merdem...

nekrofili benim tercihim olabilecek bir durum değildir, öncelikle bunu belirteyim. Kuran odaklı Müslümanlığa göre bu yapılanın tecavüz olduğu sonucuna nasıl ulaştınız açıklar mısınız?

Degerli Kardesim Hakikat Yolcusu,

Ölüler ile diriler arasinda bir iliskiya dair Kur'an'da Ayetler yoktur. Ölüler hakkinda bilgi Allah'in katindadir, gaybdir.

Bu Misirlilarin apacik sapikligidir. Besbelli atalarinin dini olan Firavun zamaniyle ilgili bir durum olabilir ancak ölülerle iliskiler.

Eski Iranlilara da uygun bir durum.

Diriler ile ölülerin dünyasi ayridir. Ölenin dünya ile iliskisi muhakkak kesilmis olur, yoksa Rabbimiz bize ölülerle nasil gecinmemiz lazim geldigini bildirirdi. Ölüler hakkinda bize bilgi verilmemistir. Son nefeslerindeki halleri ve ahitetteki konusmalar zaten bu konuyla ilgili degil.

Hucurat Suresinde bilhassa dedikodunun/ birisinin hakkinda yalan uydurmanin karsiligi ölü kardesin etini yemekle karsilastirilir. Güzel olmayan bir harekettir.

Allah pisi, cirkini ve kötüyü emretmez!

HUCURAT Suresi / 12:

“Ey inananlar, başkaları hakkında tahminde bulunma konusunda aşırıya gitmekten sakının. Çünkü böyle yapmanın bir bölümü günahtır. Birbirinizin suçunu araştırmayın; kimse kimseyi çekiştirmesin; hangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır? Elbette ki, ondan tiksinirsiniz. Allah'tan sakının. Kuşkusuz Allah tövbeleri daima kabul edendir ve çok esirgeyicidir.”

Ölünün illede kokmus olmasi mi lazim les denilmesi icin? Hem 2/ 173 te Ölü hayvan olarak da geciyor.

Yemek yemek insanoglunun mecburi ihtiyaclarindandir, yemese ölür. Ama seks yapmadigi/yapamadigi zaman ölmez. Yemek mecburidir, ama seks degil Misal olarak verdim yemek yemegi, su icmek hava almak da ayni sekilde bir mecburi ihtiyactir. Anlatabiliyormuyum degerli Kardesim?

2:173 - O, size yalnız şunları haram kıldı: Ölü hayvan, kan, domuz eti, bir de Allah'tan başkası adına kesilen hayvanlar. Sonra kim bunlardan yemeye mecbur kalırsa, başkasının hakkına tecavüz etmemek ve zaruret ölçüsünü geçmemek şartıyla ona da bir günah yükletilmez. Çünkü Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

5:3 - Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkasının adı anılarak kesilen; boğulmuş, vurulmuş, yukardan düşmüş, boynuzlanmış, canavar yırtmış olup da canlı iken kesmedikleriniz; dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanan hayvanlar ve fal oklarıyla kısmet (şans) aramanız size haram kılındı. Bunların hepsi doğru yoldan çıkmaktır. Bugün kâfirler, dininize karşı ümitsizliğe düşmüşlerdir. Onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim. Kim açlıktan daralır, günaha istekle yönelmeden bunlardan yemek zorunda kalırsa, ona günah yoktur. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.

6:145 - De ki: "Bana vahyolunanda, (bu haram dediklerinizi) yiyen kimse için haram edilmiş bir şey bulamıyorum. Ancak leş, veya akıtılmış kan, yahut domuz eti - ki bu gerçekten pistir yahut Allah'tan başkası adına kesilmiş bir hayvan olursa, bunlar haramdır. Ama kim çaresiz kalırsa, (başkasının hakkına) tecavüz etmemek ve zaruret sınırını aşmamak üzere (bunlardan yiyebilir)" Çünkü Rabbin çok bağışlayandır, merhamet edendir.

36:11 - Sen ancak, Kur’an’a uyan, görmediği halde Rahman’dan korkan kimseyi uyarabilirsin. Onlara bağışlanmayı ve büyük bir mükafatı müjdele!

30:52 - Çünkü sen ölülere işittiremezsin. O daveti, arkalarını dönmüş giderlerken sağırlara da duyuramazsın.

35:22 - Ölülerle diriler de eşit olmaz. Gerçi Allah, her dilediğine işittirirse de sen, kabirlerdekine işittirecek değilsin.

36/Yasin70 (Kur'an,) Diri olanları uyarıp korkutmak ve kafirlerin üzerine sözün hak olması için (indirilmiştir).

27/Neml 80 Sen, ölülere şüphesiz ki işittiremezsin; dönüp giden sağırlara da çağrıyı duyuramazsın.

2/Bakara 2 Bu, doğruluğu şüphe götürmeyen

ve Allah'a karşı gelmekten sakınanlara yol gösteren Kitap'tır.

36/Yasin 5,6 Bu, babaları uyarılmadığından gafil kalmış bir milleti uyarman için güçlü ve merhametli olan Allah'ın indirdiği Kuran'dır.

Rabbimiz defalarca hayirlarda yarismamizi ögütler, sapikliklardan uzak durmamizi.

Selam ve dua ile.

Not: Ölü demek kendisini koruyamayan, kendi haklarini müdafaa edemeyen , bu yüzden kendisini korumaktan aciz birisine yapilan hareket dogru olmasa gerek. Ha ölüyle temasa girilmis ha lastik bir puppe ile, hic olmazsa lastik puppe fabrika üretisidir bir yerde Allah'in özenerek yarattigi insanla bir olmaz.

merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla