Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. February 2013, 12:18 PM   #29
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu söylediklerin ışığında;

Sence... "sen" "cennete" mi gideceksin yoksa "cehenneme" mi???
Harikasın bart,

Yazdıklarıma göre bu soruyu sorabildiğine göre yazıda kabul edemediğin kısımlar olmalıdır! Aslında o kısımlara değinseydin daha doğru olurdu.

Ama sorunu cevaplamadan geçmeyeyim.

Yazıma iyi dikkat edersen, "cehenneme gidemeyeceği kesin olanları" açıkladığımı görürsün.

Bu açıklamalara göre de tersi durumu düşündüğünde, gerçekten rabbin tek ilah ve otorite oluşuna samimi olarak iman eden yani hem inanıp kabul eden ve hem de kabullerine uygun yaşayabilen kimselerin cennete gideceğini görebilirsin.

Ben, daha önceleri kendini müslüman sanan ve fakat gerçek anlamda müslüman olmadığını gören, bu dediklerimi bana göre çok geç bir vakitte öğrenebilen kimse olarak, geçmişteki yanlışlarımızı bugün ve daha ne kadar ömür yaşayacağımı bilemediğim gelecekte yapacağım doğrularla ne kadar geçebileceğimi bilemeyen biriyim.

İnşallah, kur'anı gerçek anlamına göre tatbikle, bu anlayışla yaşamdan ayrılmadan, ecelinin gelmesini isteyen biriyim.

Dolayısıyla, ne kadar geç kaldığımı, ne kadar ömrüm olduğunu bilemediğimden, bilinçli olduğum zamanlarımın hepsini kur'an bilgime göre yaşamaya çalışmaktan başka seçimim olamayacağını, aksine durum olursa, istemesem de öbür tarafta iyi bir yerde olamayacağımı kabul ediyorum.

Sonuç olarak, rabbime gerçekten iman eden ve dini kaynağından samimi olarak yaşamaya çalışan biri olarak, bu düşünce ve çabalar içinde olduğum dönemler için cehennemlik bir durumum olmasa da diğer zamanlardaki cahiliye yaşamım yüzünden cenneti te garanti görmeyen ve rabbimden bağışlanma dileyerek iyi tarafta yer vermesini arzu eden biriyim.

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (14. February 2013), merdem (14. February 2013)