Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31. October 2012, 04:22 PM   #102
Fazıl's
Katılımcı Üye

Tesekkür: 3
16 Mesajina 23 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Fazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud ofFazıl's has much to be proud of

Alıntı:
ates demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili aorskaya, herşeyi bırak bir düşün ve
Vicdansızın dini olur mu söyle?
Vicdanını dinlemeyenden onu örtenden İslam olur mu söyle?
Ya islam olursun ya münafık ya kafir. Başka alternatif var mı söyle?
Yok kanatlı uçan melekler falan. Hikaye bunlar dostum.
Melek güçtür, atomdur, moleküldür, rüzgardır, havanın suyun kaldırma kuvvetidir, senin ağzın, burnun, kulakların, düşünme akletme yeteneğindir. Hala anlamıyor musun? Sana her meleğin iblis dısında itaatini anlamiyor musun?
İblisin itaatsizliğinin muradı nedir? Hiç düşündün mü?
Sevgili aorskaya deki "ben vicdanımla barışığım egomu dinlemem" de. Ben iyilik yaparım egomu/iblisimi takmam de. Egom beni hep kötüye itiyor oysa vicdanım beni hep güzele çekiyor ve ben vicdanıma uyuyorum vicdanlıyım de.
Nerede ateş orada su, ne tuhaf kimya...
Melek; ateş, su, rüzgar, hava, atom, güç... deniyor, melek olmayınca e haliyle iblis de olmuyor, o olmayınca zaten cin de olmuyor...

Bu ifadeler, gerçek adına ne ifade ediyor? Bence koskoca bir hiç..

Melek-şeytan, insan-cin var... Bunları tevile gitmenin bir anlamı yok... Koca dünyayı, evreni, yaratışı, yaradanın saltanatını küçümsememek gerek... Küçümsememek derken, yani kendinizi de o kadar büyük ve değerli görmeyin demek... Saygılar benden...
Fazıl's isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Fazıl's Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Yeşua (14. November 2012)