Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19. June 2010, 05:58 AM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
10 – De ki: “Ey iman etmiş olan kullar/kölelerim! Rabbinize takvalı davranın. Bu dünyada iyilik-güzellik yapanlara bir güzellik vardır. Şüphesiz Allah’ın yeryüzü geniştir. Ancak sabredenler, mükâfatlarını hesapsız tastamam alacaklardır.”
Burdan bakınca,;;;;; "benim adıma de ki" şeklinde gözüküyor. Bunda karışıklık göremiyorum...

Ey hiiic De ki; Benim kelamımı adam gibi okuyun doğru anlayın. Yoksa çok pis çarparım adamı.

Desem burdan da aynısı benim adıma deki manası çıkıyor. Bilmiyorum zaten Allah kurandan pek çok yerden müteşabih bişiler bulacaklarını söylüyor.

Yani o ayetten de buluna buluna bu mu bulunur. Allah diyor ki, yeryüzü geniş herkeze yetecek kadar rızık nimet var, kötülük edip açgözlülük yapıp başkalarının tarlalarınada dalmayın, elalemin petrolünü çalacağınıza ve bu şekilde zengin olacağına adam gibi ticaret yapın orda hepinize yetecek mal var. bre srefsiz bush ve petrol şirketleri milletin hakkı olan paraları hiç kullanmıyacağınız kasalara doldurmayın yoksa....!!!

yani bu ayetten oraya takılanların gözlerinden öpmek istiyorum. Gerçekten Allah mükemmel bir varlık, öyle eften püften bişi yaratmıyo, yarattımı böylesini yaratıyo işte, nasılda ölçüp biçiyorlar...
------------------------------------------
Sözüm makalenin sahibine felan değil, bu konuyu birkaç arkadasımdan duymustum, kendileri biraz kafirdirlerde, ilk fırsatta parmaklarına vurcam, hepsi kara listede
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (21. June 2010)