Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. January 2015, 04:21 PM   #32
han
Katılımcı Üye

han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 44
7 Mesajina 8 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
han has much to be proud ofhan has much to be proud ofhan has much to be proud ofhan has much to be proud ofhan has much to be proud ofhan has much to be proud ofhan has much to be proud ofhan has much to be proud of

Alıntı:
dost1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tayyar Altıkulaç'ın iki ciltlik çalışmasını okudum. İlim adamı duyarlılığı ile yapılan bir çalışma olarak görüyorum.
Lütfen 2.dakikadan sonra izler misiniz?
Size de selam sevgili dost1,
bahsettiğiniz çalışmayı okumadım ancak Dr. Tayyar Altıkulaç'a ait o çalışmaların özeti olduğunu düşündüğüm şu yazısını Mevcut mushaf'ın tertibi konusunda paylaşmıştım. Ayrıntılı okuma fırsatım olmadı. Yine yazarın bu konudaki çalışmalararının bir hayli geniş olduğu görülüyor. Merak edenler olursa tayyaraltikulac.com sayfasındaki makaleleri inceleyebilirler.

Ben de fırsat buldukça incemele niyetindeyim. Özellikle yazarın tespitlerinde şunu merak ediyorum;

Hz. Ali, Hz. Osman'a ve diğer kişilere ithaf edilen mushaflardaki sure-ayet dizilişi ve sayıca farklılıkları? (yazar daha çok yazım-imla karşılaştırmalarından bahsediyor sanki, diziliş konusunda bir görüşü varsa paylaşırsanız sevinirim, sevgili dost1. Gerçi yazar Hz. Ali mushafının ona ait olmadığı görüşünde)

Teşekkürler.
dost1 (16. January 2015)