Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. November 2012, 05:20 PM   #2
kıyamet
Yeni Üye

Tesekkür: 0
1 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
kıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud ofkıyamet has much to be proud of

TEVRAT / TEKVİN - 1
2. Ve yer ıssız ve boştu ve enginin yüzü üzerinde karanlık vardı ve Allah’ın ruhu suların yüzü üzerinde hareket ediyordu…

KURAN / HUD SURESİ
7- O, odur ki, gökleri ve yeri altı günde yaratmıştır. O’nun arşı da su üzerinde idi.

Tevrat'ta "Ruh" kendisini şu şekilde ifade etmekte...

TEVRAT / SÜLEYMAN’IN MESELLERİ – 8
22- Rab, yolunun başlangıcında, kadim işlerinden evvel beni teşkil etti.

23- Dünya var olmadan evvel, başlangıçta, ezelden ben dikildim.

24- Enginler yokken, suları bol pınarlar yokken ben doğmuştum.

25- O, dünyayı ve kırları ve dünya toprağının başlangıcını daha yapmadan,

26- Dağlar daha yerleştirilmeden; tepelerden önce ben doğmuştum.

27- Gökleri hazırladığı zaman ben orada idim; engini yüzü üzerine kubbeyi koyduğu zaman,

28- Yukarıdan asümanı kuvvetlendirdiği zaman, engini pınarlarına kuvvet verdiği zaman,

29- Sular O’nun emrinden öte geçmesinler diye; denize sınır koyduğu zaman, dünyanın temellerini pekiştirdiği zaman,

30- Yapıcı olarak O’nun yanında idim ve her gün O’nun sevinci idim. Her vakit O’nun önünde sevinirdim,

31- Meskûn olan dünyasında sevinirdim ve sevincim Âdemoğulları ile idi.

32- Ve şimdi ey oğullar, beni dinleyin; çünkü yollarımı tutanlar mutludur.

33- Öğretişi dinleyin ve hikmetli olun ve onu reddetmeyin.

34- Her gün kapılarımda uyanık duran, kapılarımın süvelerini bekleyin; beni dinleyen adama ne mutlu!

35- Çünkü beni bulan hayat bulur ve Rab tarafından rızaya nazil olur.

36- Fakat bana karşı günah eden kendi canına gadreder; bütün benden nefret edenler ölümü severler…

---36. ayette 'benden nefret edenler ölümü severler' ifadesindeki ölüm; kalp mühürlenmesi sonucunda kişinin, gözleri kör ve kulakları sağır hiçbirşey anlayamaz duruma gelmesi...

NEML SURESİ
80--Sen ölülere işittiremezsin. Eğer dönüp giderlerse, sağırlara da çağrıyı duyuramazsın.
81--Ve sen, düştükleri sapıklıktan körleri de çıkaramazsın. Teslim olmuş kişiler halinde ayetlerimize inananlardan başkasına sesini duyuramazsın.
kıyamet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla