Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18. November 2012, 12:20 AM   #5
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
kıyamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn. aorskaya
Ben de sana soruyorum!

-Tevrat ve Kuran’ın birbirini tamamlayan bir bütün olduğunu göremiyor musun?

-Kuran ve Tevrat’ın Allah katında bulunan ana kitaptan (levhi mahfuz) bir parça olduğunu göremiyor musun?

-Kuran ayetleri, Tevrat’a inanman gerektiğini söylediği halde; Tevrat bozulmuştur diyerek Kuran’a ters düştüğünü göremiyor musun?
Sevgili kıyamet,

Sorulara cevap vermek yerine, kendilerinin soru sormayı huy edinen kimselere alıştım.

Sizi de onların arasında görmekle bir kez daha bildiğim bir durumla karşılaştıysam da, yaptığınız bu davranışın, karşılıklı yazışma adabına uymadığını belirteyim. İnşallah bundan sonra, hemen sorularımı cevaplar ve bir daha önce sorulanları cevaplayıp, sonra sormaya geçmeye gayret edersiniz.

Siz, bu yazıdan sonra cevaplarsınız umuduyla iddialarınızı maddeler halinde cevaplamaya çalışıyorum:

1- Tevrat ve kuran birbirini tamamlamaz.

Aksi halde tevrat yokken kuran eksik olur değilmi? Halbuki, rabbimiz, dini tamamladığını, kuranda hiç bir şeyi eksik bırakmadığını söylemektedir.

Tevrat, kuranı tamamlar derseniz, rabbin bu sözüne inanmamış olduğunuzu görebilirmisiniz?

Tevrat, incil orijinalleri, dini dünya menfatine değişenler, satanlar tarafından bozulduğu için, yahudilik ve hristiyanlık ortaya çıkmıştır.

Eğer, tevrat ve incil orijinal haliyle kalmış olsaydı, onlara iman eden şu andakiler yahudi-hristiyan değil müslüman olurlardı ve kuranda yahudilik ve hristiyanlıktan bahsedilmezdi.

4 değişik incil ve baba-oğul-kutsal ruh üçlemesi ile hristiyanların; "mesih Allah'ın oğludur" dememeleri, yahudilerin de "üzeyir'in Allah'ın oğlu olduğu" iddiası olmamalıydı değilmi?

2- Tevrat, indiği şekliyle kalabilseydi, elbette aynı kitaptan olurdu ama değil. Ayrıca, tevratın kitap olarak incilden farkı olmadığı halde, neden sadece tevratı kuranı tamamlayan olarak kabul ettiğinizde ayrı bir paradoks olmaktadır.

3- Kuran, kitaplara iman edilmesini söyler. Ama, aynı kuran, kitapları bozanlardanda, dini ucuz menfaatlere değişen kimseler olduğunu da söyler.

Rabden, inen bir kitap eğer orijinaliğini koruyor idiyse, neden kuran indirilsinki?

ANcak, bu kitaplar korunmadığı için, değişikliğe uğratılabildi, birden fazla çeşitleri ortaya sürülebildi.

İşte bunlar yüzünden kuran indirildi ve korundu. Kuran, tevratla bütünleşen bir kitap değil, tevratı da kapsayan bir kitaptır. Bunu iyi anlamanızı, kavramanızı beklerim.

Zaten ehli kitaptan olanların kuranın inişine yetişenlerinin, kurana iman etmeleri beklenmiştir, iman etmeyenler ise müslüman olmaktan çıkmışlardır. Ancak, ehli kitapın içerisinde buna iman eden salih kimseler de yok değildir.

Bunları kısaca anlattım, bunlar üzerinde sağlıklı düşünmenizi bekliyorum...

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla