Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. November 2016, 04:51 PM   #9
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Alıntıladığım yazıda şöyle bir ifade var:
"Allah bunun için vahileri BİRDEN ZİYADE KIRAATE elverişli bir yapıda insanlara gönderir ki, aklen ve fikren çok çok genişlesin."
Burada belirtilen "BİRDEN ZİYADE KIRAAT"in esası, "7/YEDİ HARF ÜZERİNE KIRAAT"tir.
Buradaki "7/yedi" deyişi önemlidir.

Ben bu konuyu çok sene evvel Sayın Prof. Dr. Süleyman Ateş'in "Kuran Tefsiri" adlı eserinden incelemiştim; ve bu inceleme beni tatmin etmemişti ve konuyu uykuya bırakmıştım. Bu gün bu konu nedeniyle bu deyişi deşmenin zamanı geldi diye düşünüyorum
Sayın Hakkı Yılmaz'ın bu yöndeki görüşlerini hatırlamıyorum.
Belki Sayın Dost1 bu yönde gerek Hakkı Yılmaz, gerek kendi görüşleri ile bizi aydınlatır.
Bu hususta bilgi ile görüş sahibi olanların da bilgi ve görüşleri bizi ilgilendirecektir.
Rica etsem
"7/yedi harf üzere kıraatin"
ne olduğunu yazar mısınız?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (12. November 2016 Saat 08:00 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: "
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla