Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. July 2015, 07:16 PM   #2
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

sayın haluk bey,

Bizler bahsedilen hurileri, bana göre yanlış algılıyoruz. Çünkü bu konu, bizlere emin olmadığımız Allah ın hiç bahsetmediği, bilgiler ışığında anlatıldı da ondan. Bu dünyada yaşadığımız kadın ve erkek ilişkisini, nefsi arzularımızı, bizler cennette de yaşayacağımız algısıyla bakıyoruz bu konuya. Sizce cennette, bu dünyada yaşadığımız cinsellik, dizginlemeye çalıştığımız nefsimizdeki şehevi duygular, evlat edinme arzuları, cennette de olacak mı dersiniz? Ben hiç sanmıyorum, çünkü bu konuda Kur’an da hiçbir bilgi yok, ama bizler varmış gibi düşünüyoruz. Doğrusu bu konuda, daha fazla yorum yapmaktan korkarım.
---------------------------------------------

Zaten yorum yapmışsınız haluk bey.
Bende aynı şekilde inanıyorum. Bu dünya da ki özellikle cinsel şehvet cennet hayatında da olması olanaksız gözüküyor.
Cennet bu dunyada yapilmasi yanlis ve yasak olan eylemlerin yapilacagi yer degildir. Yapilmasi yanlis ve yasak olan olgular insanlari daha mutlu ve huzurlu bir cizgiye getirmek icin bir nevi fabrika ayarlarina donun ey insanlar diyan Allahin emirleridir.

Bizi fabrika ayarlarina donmemiz icin elciler gonderen yaratici cennete yasaklari koymasi anlamsiz degilmidir.
Ancak '' Eş'' nedir kime denir diye de açıklayıcı bir yazı yazmanız gerekir...

Konu kuman tarafından (12. July 2015 Saat 08:16 AM ) değiştirilmiştir.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla