Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28. April 2013, 11:51 PM   #25
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
kuman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın merdem
google daki bilgiler içerik vermez, verdiği içeriği o konuda bilginiz yoksa zaten anlayamzsınız, bu bilgileri doğrulamak için başka kaynaklara başvurmanız gerekir. herkes her istediğini yazabilir ve yazdığı yerde kalır bunun sonucunda da hatalı bilgiler ayıklanamaz ve siz google inandığınız için yanılmış olabilirsinbiz.
Dünyada ki tüm kütüphaneler internettedir google da değil.
Onlar zaten KURUMDUR yani yanlış bilgi yazamaz ( kitapta olmayan bilgi))
Ben bu forumda doğruymuş gibi bir yazı yazayım isterseniz tamamen uydurma olacak gerçek olaylar kullanılarak benim yazdığımı nasıl doğrulacak veya yanlışlayacaksınız.

İnternet farklı google farklı wiki farklı. bunlar öğretmez bilgi verir ve verdikleri bilgide %100 değildir

Zaten konu bu değil. Bu konu ile ilgili bu forumda ve başka forumlarda çok yazı okudum
biraz düşünmem gerekiyor bu konu ile ilgili.
Kuman Kardesim, bir internet explorer, bir opera, bir safari vb. internet sayfalarini hizmete sunan programlar ve arama makineleri denen programlar olmadiktan sonra internet bir ise yaramaz. Goole un kendi serveridir tüm bilgileri sunan.

Ben sonuclari kendi aklima göre karar vermek istedigimden dolayi arar arastiririm ve aklimin yattigina karar veririm. Kimin oldugu mühim degildir bilgilerini sunan kisilerin. Ayirimi ben yaparim, bana ille de bir akil hocasi lazim olacak olursa neyi yapip neyi yapmayacagimi, neyin dogru neyin yanlis oldugunu devamli izah edecek olursa ben kendi aklimla degil o ögüt verenin aklinla hareket etmis olurum.

Herkes kendi yaptigindan sorumludur. Ben kabahati baskasina yükleyip kendimi temize cikaramam. Benim aklim beni sorumlu tutar. Bu yüzden ne aradigimi bilerek yaparim arastirmalarimi. Bir arama makinesinin bir soru karsiliginda bana sunacagi 1 milyondan fazla cevap beni ilgilendirmez, ben direkten aradigim sorunun cevabina yönelirim.

Insanin alakasi nerede ise o ceker dikkatini. 20 seneye yakindir internetle alakam vardir, ilk defa tam bilincli olarak 3 sene evveli basladim dini konular hakkinda arastirmaya, ondan evvel hic aklima gelmemisti bile. Insanin kendi icinden gelmeli. Ne yalan söyliyeyim koskoca harflerle bangir bangir seslerle ALLAH ALLAH okuyup dinlemis olsadim dahi, icimden gelmedikten sonra hic dikkatimi cekmezdi bile. Ne demek istedigimi insaAllah anlatabilmisimdir.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla