Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. October 2011, 08:21 AM   #7
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Gelelim benim ALLAHIN ŞERİATİNİ İSTEMEM İŞİNE ,Ha bunu bileydin evet ben Allahın şeriatini istiyorum ,SİZ ise atanızın ve atalarınızın kini aramızdaki farkta buya...
eğer sözünde AZICIK dahi samimiysen buyur seni şeriat ülkelerine alalım. Buyrun Allahın emrettiğiyle hükmedin, hicret edin...

İRAN; şeriat ülkesi
YEMEN; Şeriatın en kesin uygulandığı ülke.
AFGANİSTAN; Taliban bir fiil şeriatın koruyuculuğunu yapıyor.

buyrun seçin bu lider 3 ülkeden birini de bari hicret edin...

ÖNCE KENDİNİZ LAFINIZIN ADAMI OLUN DA KENDİNİZ UYUN ALLAHIN EMRİNE!!!!

atıp tutmayla olmuyor HİCRET gibi bir emri görmezden mi geliyorsun?
Sen Allahın indirdiğine KÜFÜR mü ediyorsun? hicreti yok saymak ne demek?

Hadi lafının adamıysan, samimiyetin varsa bir sonraki mesajı şeriat ülkelerinden yaz!!!

Nisâ 100
Allah yolunda hicret eden kimse yeryüzünde gidecek bir çok güzel yer ve bolluk (imkan) bulur. Kim Allah ve Resulü uğrunda hicret ederek evinden çıkar da sonra kendisine ölüm yetişirse artık onun mükafatı Allah'a düşer. Allah da çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

madem Allahın indirdiğiyle hükmedeceğim diyorsun? neden hala hicret etmeden KAFİR memleketin ekmeğini yiyorsun? Neden hala HARAM yiyorsun?

seninkisi boş laf kuru gürültü, kusura bakma ama böyle...
Milleti Allahın indirdiği diye kalıba sokmadan önce kendini bi kalıba sok bakalım. atıp tutacağına önce kendin bi uygula...

Hani zulme uğradınız ya;

Nahl 41
Zulme uğradıktan sonra Allah yolunda hicret edenlere gelince, onları dünyada güzel bir şekilde yerleştireceğiz. Eğer bilirlerse ahiretin mükafatı elbette daha büyüktür.

bu BİRDİ...

ikincisi... Atatürk bu devleti kurup düşmana karşı halkı örgütlerken... ve bunu kendi şahsi BEŞERİ ilkeleriyle yaparken...

Senin gökten inen kitapla AMEL edenler... düşmana karşı orduyu dağıtmış, ve Atatrkün direnişine karşı tutuklama emri vermişti.. ey gidi müslümanlardan ey... daha yaşadığın toprağın tarihini bilmiyorsun senin neyine sebe halkının tarihi senin neyine mısırın firavunları...

İdda ediyorum senin de inancın masal kitabına inanmaktan öte değil...
Allahın indirdiğiyle uygulamadaki arasında fark vardı...
Sen o bahsettiğin gökten inme kitaplar sözünü anlayamıyacak adamsın işte...

Alıntı:
arkadaşım ATAN kuran için gökten indirildiğine inanılan kitap diyor,yani kurana bile inanmıyor ve bunun videosunuda verdim onu bile tevil ettiniz yok burda GÖKTEN İNDİRİLDİĞİNE İNAILAN KİTAP için mesveni,risaleler falan dediniz.Çıkın dışarıya bi sorun önünüze çıkan ilk insana GÖKTEN HANGİ KİTAP İNDİRİLMİŞ, kuranı anlmadan kabul edenler bile SORDUĞUNUZ SORUYA KURAN derken siz halen tevilinize devam edeip YOK MESNEVİ,MEKTUBAT,RİSALELER diye devam edeceksiniz.

AL SANA GÖKTEN İNEN KİTAP.. BUNLAR KALDIRILDI

bak muhiddinin kitabından neler saçmalıyor... Atatürk bu saçmalıkları kaldırdı... Kuranı Türkçeleştirdi Hükümlerini ise hayata yansıttı... Ama AKIL olacak ki anlaya GÖZ olacak ki göre

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Bu daha bir tanesi,,, henüz fetonun saçmalıkları, saidi nursinin saçmalıkları, ahmet hulisi felan türedi, daha mehdi resullerin saçmalıklarından bahsetmiyorum bile... bunların hepsi ülke yönetiyordu.. Bu adamlar zamanında hep tekke zaviye yöneticileri, tarikat yöneticileri doğal olarak devlet efradı hepsi yönetim parçasıydı... Allah, Hz Atatürkden razı olsun. Hepsinin ELİNİ KESDİ ama elleriyle söndüremedikleri nuru dilleriyle söndürmeye çalışıyorlar. siz de bunların yolundansınız başka değil...

son olarak..;

Alıntı:
ATAN İLE HZ ALİ arasındaki benzerlikler ismen aynı olsda HÜKMEN BİRİ ALLAHIN ŞERİATİNE BİRİDE BEŞERİ ŞERİATE BAĞLILIKLA HÜKMEN FARKLI FARKEDEMİŞSENİZ HALEN farketmek dileğiyle...Yoksa SEÇMEK VEYA SEÇİLMEK gayet doğru ama hükmen ALLAHIN ŞERİATİNE UYGUN OLMAK ŞARTIYLA..
Madem şeriat istiyorsun? bu ne garip çelişki neden ALLAHIN emrini bırakıp kendi kafana göre bu ülkenin HARAM ekmeğini yiyorsun yediriyorsun çocuğuna çoluğuna? Buyur arkadaşım. Allah hicret emretmiş bir sürü şeriat ülkesi var ben başlıcalarını saydım. Buyrun gidin birisine...

Size idda ediyorum. Ki zaten böyle birşey yapacak samimiyetiniz olmadığını da biliyorum ama.. eğer o ülkelere gidecek olursanız,,, 3 ay sonra geri dönersiniz ve sınırdan geçerken, ordda gümrükte Atatürk resmi var. Ona SECDE eder hayır dualar edersinğz.

Bugün ağzınızın bu genişliği rahatlıktan kaynaklanıyor... rahat batar bilirim. Kuranda yazıyor sizin tinetiniz...

YANİ KISACA YUKARDA BÖBÜRLENMİŞSİN "BEN ŞERİAT ALLAHIN ŞERİATI İSTERÜK FELAN" EĞER LAFINDA SAMİMİYSEN SÖZÜ DE ERKEK ADAMSAN BUYUR ALLAHIN EMRİ HİCRETİ KENDİ HAYATINDA UYGULA... sonra bu ülkeye karşı cihad edersin... zaten ALlAh israili arapların başına bela vermese bu gün bize kurşun sıkıyorlar bize füze atıyorlardı... ALLAH abd yi gönderdi de bi rahat nefes aldık.. daha da beter etsin, başlarını beladan kaldırmasın Allah sizin müslüman sandıklarınızın eline fırsat vermesin. 100 yıl önce İngilizle bir olup benim Atama kurşun sıktılar, bu gün Allah bunlara bu belayı vermese bu topraklara dadanacak füze atacaklardı.. Allah müslüman olduğunu ZANNEDEN bu (NECİS) ülkelerin pisliklerinden korudu bizleri... Allah İSrailden de razı olsun ABD askerlerinden de... ellerini bulsam öpeceğim.. ama iş ABD de değil işi düzenleyen Allah... Bu gün ne belalar açmışlardı başımıza kim bilir... Allahıma şükür böyle müslümanlar bela musibet görmeye MAHKUMDUR!!!

Allahın işine karışmayacaksın...
Yamyam aç kalır.
Yobaz düşmanında dayağı yer bombayı yer.
Allah herşeyi yerli yerince verir, tüm musibetler yazılıdır.
O herşeyi görür gözetir, elbet bizide görüp gözetiyor, İnşallah size bahsettiğiniz uygulamayı bir tattırır, ama Beni ve benim gibileri size onu tatırırken aranızda bulundurmasın inşAllah...

En’âm 65
De ki: "Allah'ın size üstünüzden (gökten) veya ayaklarınızın altından (yerden) bir azap göndermeğe ya da birbirinize düşürüp kiminize kiminizin hıncını tattırmaya gücü yeter." Bak, anlasınlar diye ayetlerimizi nasıl açıklıyoruz!

SONUÇ;
et hicredini.. gör ceddini..

şu başlığı da incele, belki faydası dokunur, belki; http://hanifler.com/showthread.php?p=10660#post10660

Konu hiiic tarafından (17. October 2011 Saat 08:51 AM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla