Tekil Mesaj gösterimi
Alt 6. August 2010, 03:15 PM   #23
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

www.Kuranmeali.com =Buradan kuran okurum.

bu siteden de anlamadığın yerleri sorarım yada makaleleri okurum, yani yanlış bildiklerimi ve sorularımın cevabını burdan öğrendim..

İnsanlar hala saçmalıklara inanıyorlar. Kuranda delili olmamasına rağmen, üstelik Allahın delil indirmediğim şeyin peşine düşme demesinden, üstelik kuran üzerinde oynama yapmayın demsine rağmen,,,

Hala bazı kavramlar çift yazılmış diye 2 rekat namaz delili bulanlar var. Böye bir saçmalığı özür diliyorum ama hakkın huzurunda böyle bir saçmalığı gördükten sonra bu dinin nasıl yıkıldığına şahitlik edebilirim. Allah apaçık kitap indirdim diyor ama bazılarımız bakıyorumda sudoku oynar gibi ayet ayıklıyor nasılda ölçüp biçiyor, sonra burdan şu mana çıkar diyor.. Hayır siz sadece zana inanıyorsunuz. Allah Kuranda ne şekilsel nede duasal bir namaz istememiştir, kendisine dua etmenin metodunu söylemiştir. Bunu çarpıtanlara diyecek sözümde yok. taruzlu niyaz zaten namaz değil, duadır. Yani ezberden tespikle salatı tefriciye çekmeyin diye taruzlu diyoruz... Rabbiyle kulu arasındaki iletişimdir ve bunun yolunu anlattı diye bunu namaz sanmanın, üstelik namazla hiç alakası olmayan ayetleri bumanaya yormanın doğru olduğunu sanmıyorum.

Demek çift yazıldığı için 2 rekatmış he
peki ben size çift yazılan başka şeyler getirsem onları neye bağlayacaksınız? yada tek yazılanlar ne anlama geliyor... rükü 4 harften oluşuyor buda öğle namazının farzının rekat sayısı olsun ??? Rekatı 2 ama vakti 3

Hadîd 27
Sonra bunların izinden ardarda peygamberlerimizi gönderdik. Meryem oğlu İsa'yı da arkalarından gönderdik, ona İncil'i verdik; ona uyanların kalplerine şefkat ve merhamet vermiştik. Uydurdukları ruhbanlığa gelince, onu biz yazmadık. Fakat kendileri Allah rızasını kazanmak için yaptılar. Ama buna da gereği gibi uymadılar. Biz de onlardan iman edenlere mükafatlarını verdik. İçlerinden çoğu da yoldan çıkmışlardır.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
40tr40 (5. February 2013), aşık74 (9. August 2010), dreamworld (7. February 2013)