Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28. April 2013, 05:34 PM   #19
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of

Alıntı:
Zinedov Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu Kuran ile ilgili değil İsrailoğulları ile ilgili bir durumdur. Onların ZAAFLARI üzerine giden ve samimiyetlerini gösterecek bir sınavdır. Gerçekte İsa'nın soyunun bir önemi de yok, önemli olan ona elçilik verilmiş olması. Zaten İsrailoğullarının anlaması gereken de tam olarak buydu.

Hem Kuran'da hem de kainat kitabındaki Rabbimizin tüm ayetlerinin ortak özelliği şudur: Hak edeni doğru yola iletir, sapmayı hak edeni ise saptırır. Durumun özeti bu. Yani Allahın ayetleri hem hidayet hem dalalet özelliklidir, adamına göredir. İçinizde ne varsa size YİNE onu verir. Hem İsa'nın doğumu ve İsrailoğullarının durumuna bu açıdan bakabilirsiniz hem de Kuran'daki bir çok ayeti herkesin farklı anlamasına bu açıdan bakabilirsiniz.
ben sorumu tam anlatamadım herhalde.

ben meryemin "cins"iyetine takılmadım, neden isa'nın doğumu için böyle sıradışı bir yol izlenmiş, normal bir anne ve babadan olmamış... onu sordum.

velev ki bu şekilde bir doğum ve hamilelik mümkün, tarihte ve literatürde emsal ve örneğinin olması gerek diye düşünüyorum.

Konu bartsimpson tarafından (28. April 2013 Saat 05:41 PM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla