Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. February 2013, 03:57 PM   #7
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Selamun Aleykum Nerdogan Kardesim,

icinizdeki süpheler; acaba dogrumu yapiyorum yanlismi yapiyorum sorulari tek tek zamanla kaybolacak ve huzura kavusacaksiniz. Cünkü Kur'an'dan ögreniyorsunuz direkt.

Kur'an'da ne celiski vardir nede zan. Simdiye kadar icinizde hissettiginiz olumsuz duygulari cok iyi anliyorum. Cünkü aklinizi gercek bicimde kullanmaya baslamissiniz, Kur'an'dan müthis bir zevk almaya baslamissiniz. Sizi rahatsiz eden düsüncelerin sebebi atalarimizdan kopya alip geldigimiz dindir. Bu aklini kullanan herkesi rahatsiz eder. Namazlarinizdan zevk almaz olursunuz, acaba surasimi dogru burasimi, hangi sureyi hangi sirayla okuyacagim, ayaklarimi kac santimetre aralik tutacagim vs. bunlari uygulamaktan insan Allah'in karsisinda oldugunu unutup gidiyor, sanki bir generalin karsisinda saygi durusundaymis gibi bir hale geliyor.

Rabbimize dua ederken ne cm. ye bakilir, ne belin 90 derece bükülüsüne. Rabbimiz bizi zaten taniyor biz nasil isek, bizi yaradan O'dur. Kalkipta huzurunda rol kesmeye lüzum yok. Nasil iseniz öyle olun Rabbimizin huzurunda, bu size de huzur katar.

Ileride Allah kismet eder cocuk sahibi olursaniz, ne mutlu sizin yavrulariniza, onlari tertemiz bir imanla yetistirme imkaniniz olacak.

Ailenize ve size hayatinizda hayirlar ve kolayliklar dilerim. Rabbimiz kendine yönelenleri yanliz birakmaz.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (9. February 2013)