Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. January 2011, 08:01 AM   #2
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Başını örten bir Müslüman kadın, Hz.Peygamber (S.A.V.) efendimizin yasakladığı bir şekilde örtünemez. Resûlullah (S.A.V.) efendimiz, deve hörgücü gibi topuz yapılmayacak diyorsa, ona uyulacaktır."Ateş (cehennem) ehlinden iki sınıf vardır, ben onları henüz görmedim (ileride zuhur edeceklerdir). (Birinci sınıf : Yanlarında sığır kuyruğu gibi bir şeyler taşıyıp onlarla insanlara vuran kimseler... (İkinciler : Giyinmiş çıplak kadınlar ki, bunlar Allah Teâlâ'ya taatten (itaatten) dışarı çıkmışlardır. Bunlar (hem kendileri baştan çıkmıştır), hem de başkalarını baştan çıkartırlar. Başları deve hörgücü gibidir. Bu gibi kadınlar, Cennet'e girmek şöyle dursun, onun kokusunu bile alamazlar. Halbuki Cennet'in kokusu şu şu şu kadar uzak mesafeden hissedilir."
1. bahsedilen hadis peygambere iftiradır, çünkü bu 2 grupda peygamberimiz döneminde yaşamışlardır. Açık kadınların erkekleri tahrik etmesi ve saptırması değil peygamberimiz dönemine taaaa Yusuf dönemine de dayanmaktadır. Bu iftiraları uyduranların ne amaç taşıdıklları neden böyle gelecek bilimcilik gayb kapılarına hakimlik niteliğini resule verdiklerini bilmiyorum, zanda da bulunmak istemiyorum.

2. her fırsatta kadını kapamayı öngöen din neden infak ediniz, harcayınız dendiğinde rafa kaldırılıyor? Kapanmak ve örtünmek kadına özgü bir emir mi? Örtünmek erkek içinde emir ve farzdır, üstelik gözü haramdan korumak gerekir, emirdir.

3. Allah takva elbisesinin dış elbiseden daha önemli olduğunu bizlere bildiriyor. Takva elbisesine bürünmemizi emrediyor... Nasıl mı? Tesettür giyerekte insanları sıkıntıya sokabilirler. Olmuyor da değil.

Allah çirkin işler ve fenalıklardan uzak duranlardan razı olsun.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
yeşil (10. November 2011)