Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23. April 2015, 08:10 AM   #8
Saadettin Sipehsalar
Katılımcı Üye

Saadettin Sipehsalar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5
18 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Saadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud ofSaadettin Sipehsalar has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir olgunun fiilen yaşanması ile tahayyül edilmesi arasındaki farkı veya etkisi nedir.

Evlilikte fiilen yapılırken zihinde başka şeyler oluşup da başka alemlerde mi yaşanıyor, da ahlaksız eylemden çıkıyor, da bu eylem tahayyül edilirse mi ahlaksız oluyor?
Bu tamamıyle psikolojik bir meseledir. Fiilen yaşandığı zaman olmayacağı düşüncesini İslam umdeleri nazarında müslüman karı koca muhtevasına göre ifade ettim. Eğer ahlaken helal ve yanlış olmayan ise düşüncede bir ahlaksızlık semptomu meydana getirmeyecektir. Keza masturbasyon konusunuda tamamıyle bu bakış çerçevesinde ele aldım. Yani bir müslüman bekar erkek sıksık yaptığı zaman her ne kadarda olsa düşüncesini pekte ahlaki olmayan şeyler ile beslemiş olacaktır. Bu de esas itibarı ile işlenmiş bir bilinçaltı oluşturacaktır.

Esasen derdimi tam olarak anlatamadım. İnşaallah müsait bir zamanda konuyu etraflıca ele alır bu başlık altında yayınlarım.

Saadettin Sipehsalar
Saadettin Sipehsalar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla