Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. November 2012, 12:32 AM   #10
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
açlıktan ölenler akla geliyor da. bu isim tek başıan doğru değil. Allah rezzak olduğu gibi aynı zamanda antirezzak.

Bir de kafama takılıyor...
Allaha isim, sıfat mı biçilirmiş. haşa bu Allahı sınırlandırmak olur. Allah şöyledir demek de laftan öte değil. Allah merhametli diyoruz sürekli, peki ya gazap ettiği zaman? peki ya depremlerde çoluk çocuk demeden bağrışan insanları helak ederken? Allah merhametlidir ama bazı durumlarda da çok merhametsizdir.
Yaratılanın, yaratanı anlayamamasına güzel bir örnek yazı olmuş.

1- Bütün rızıkların daha yaratılırken rabbimizce verildiğini anlayamazmısın? Sonra, insanların varlıkla yada yoklukla karşılaştırılarak, bollukla yada kısıtlılıkla imtihan edilerek yaşatıldığını kurandan göremedinmi?

2- Allah, kendisine asi gelmeyen hiç bir kuluna gazap etmez.

3- Depremlerde ölen kimseler için merhametsiz olduğu yerine çok güvendiğin aklına "eceli müsemma" nedir onu getirmeliydin!

Eğer, herkesin değişmez bir eceli olduğunu, uzayıp, kısalmadığını ve her vefatın aslında bir sebeple mutlaka gerçekleştirildiğini, deprem, yangın, boğulma, sonunda ecel dolmuşsa hiç farketmediğini mantığın almalıydı.

Kardeşim, hangi sebeple olduğunu bilmiyorum ama, sen aklını sağlıklı kullanmayı engelleyen bir sorunla boğuşuyor olmalısın. Aksi halde, bu kadar tutarsız davranmayacağını düşünüyorum.

Kendine biraz süre vermeni, sorununun ne olduğunu ve çözüp çözemediğini düşünmeni, çözemiyorsan gerekirse yardım almanı tüm samimiyetimle öneriyorum.

Aksi halde, yaratılan olduğunu bile anlamamakla kalmayıp, birde yaratıcıyı, yani rabbimizi yakışmayacak nitelemelerde bulunmaya devam ederek günaha girmeyi sürdüreceksiniz.

selamlar,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (4. November 2012 Saat 12:39 AM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla