Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. November 2012, 02:01 AM   #13
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşım sen neyin derdindesin? Burada Allah'a yakışmayan söz nerede? Gazap eden Allahın gazabında merhamet vr mıdır.
aklınca kraldan çok kralcılık yapıyorsun...

Allahın merhametsiz yanı yok mu diyorsun?
O zaman ben de sadece şu duayı ediyorum, beni buna inan mecbur bıraktın: Eğer Allahın merhametsiz tarafı varsa, o sana isabet etsin.

ki bak bakalım merhamet, rahmet kaç bucakmış.

oturmuş pc başından anca klavye karalıyorsun, kafanı kaldırda çevrene bak insanlar neyin mücadelesini veriyor. klavye müslümanı seni...
Bak yeter artık, ne laf anlamaz, uslanmaz birisi olduğunu gör yahu!

Allah'ın kendisinin bildirdiği bir sıfatına bile laf edebildiğini görmeden hala saldırmaktasın.

Klavye müslümanıymış... Aslında, uzak sandığın mesafelerin rabbimize çok yakın olduğunu, onun tanık olduğunu hatırlasaydın söyleyemezdin.

Rabbim, sadece kim neyi hakederse onu başına getirir. Ancak, çoğu zamandan gazap yada belayı haketse de bunu uygulamaz. Çünkü, onun rahmeti gazabını geçmektedir.

Azgınlara, zalimlere gazap ederken merhamet etmezse, sen şimdi bunu merhametsizlik olarakmı anlayacaksın?

Anlamanı değiştirmeye çalış artık.

Ayrıca, şu ettiğin duanın kabul görür olmayacağını da idrak et. Çünkü yaratan merhametsiz olamaz, zalim olamaz, karşılıksız, yani hak etmeden kimseye eziyet yapmaz.

Hakedene verdiği gazap ise merhametsizlik değildir.

Merhamet, rabbimiz açısından, insana haketmese bile rahmetini vermek, acıma, kollama, kötülüğü haketmesine rağmen onu bağışlamadır. Bunu iyi kavra...

selamlar,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (4. November 2012 Saat 02:04 AM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla