Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. October 2009, 12:17 AM   #5
HanifMuslim
Katılımcı Üye

Tesekkür: 8
29 Mesajina 69 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
HanifMuslim is on a distinguished road

Alıntı:
aşık74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

- Allahü teâlânın Kur’anda şöyle buyurduğunu duymadınız mı? (Peygamber size neyi verdiyse onu alın, size neyi yasakladıysa da ondan kaçının.) [Haşr 7]
Peki, hiç düşünmezler mi? Peygamberin verdiği ve yasakladığı nedir? Neredendir? Bir peygamberin neleri verip vermeyeceği..kısacası görevinin ne olduğunu Allah berlirtmemiş mi? En güzeli tevilsiz olarak Peyamberin görevlerini/özelliklerini Kur'andan ayetlerle öğrenmektir. Bakalım peygamber (hepsine selam olsun) kendi nefsinden herhangi bir ayet herhangi bir yasak ve de herhangi bir helal üretebiliyor mu?

10/15 Ayetlerimiz onlara açık açık okununca, bizimle karşılaşmayı ummayanlar, «Bundan başka bir Kuran getir veya bunu değiştir» dediler. De ki: «Onu kendiliğimden değiştiremem, ben ancak, bana vahyolunana uyarım. Ben Rabbime karşı gelirsem, büyük günün azabına uğramaktan korkarım.»

27/92 Ve Kur'ân'ı okumam emredildi. Artık kim doğru yola gelirse, yalnız kendisi için gelmiş olur; kim de saparsa ona de ki: Ben sadece uyarıcılardanım.

42/48 Eğer yüz çevirirlerse bilsinler ki, Biz seni onlara muhafız/gözetleyici/bekçi göndermedik; sana düşen sadece tebliğdir. Doğrusu Biz insana katımızdan bir rahmet tattırırsak ona sevinir; ama elleriyle yaptıkları yüzünden başlarına bir kötülük gelirse işte o zaman görürsün ki insan gerçekten pek nankördür.

6/52 Sırf Allah'ın rızasını dileyerek sabah akşam Rab'lerine dua edenleri huzurundan kovma. Onların hesabından sen sorumlu değilsin, onlar da senin hesabından sorumlu değiller. Onları yanından kovduğun takdirde zalimlerden olursun.

17/73 Seni, sana vahyettiğimizden ayırıp başka bir şeyi Bize karşı uydurman için uğraşırlar. O zaman seni dost edinirler.
12/3 Biz bu Kuran'ı vahyederek, sana en güzel kıssaları anlatıyoruz.. Oysa daha önce sen bunlardan habersizdin.

18/110 De ki: Ben de ancak sizin gibi bir insanım; ancak bana ilahınızın tek bir İlah olduğu vahyolunuyor. Rabb'ine kavuşmayı uman kimse yararlı iş işleşin ve Rabb'ine kullukta hiç ortak koşmasın.

46/9 De ki: Ben peygamberlerin ilki değilim; benim ve sizin başınıza gelecekleri bilmem; ben ancak bana vahyolunana uymaktayım; ben sadece apaçık bir uyarıcıyım.

6/50 De ki: "Size Allah'ın hazineleri elimdedir, demiyorum; gaybı da bilmiyorum; size, ben meleğim demiyorum, ben ancak bana vahyolunana uyuyorum." De ki: "Görenle görmeyen bir midir? Düşünmüyor musunuz?

7/188 De ki: Ben, Allah'ın dilediğinden başka kendime herhangi bir fayda veya zarar verecek güce sahip değilim. Eğer ben gaybı bilseydim elbette daha çok hayır yapmak isterdim ve bana hiçbir fenalık dokunmazdı. Ben sadece inanan bir kavim için bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.

5/49 O halde, Allah'ın indirdiği Kitap ile aralarında hükmet, Allah'ın sana indirdiği Kuran'ın bir kısmından seni vazgeçirmelerinden sakın, heveslerine uyma; eğer yüz çevirirlerse bil ki, Allah bir kısım günahları yüzünden onları cezalandırmak istiyor. İnsanların çoğu gerçekten fasıktırlar.

13.038 And olsun ki, senden önce nice peygamberler gönderdik; onlara eşler ve çocuklar verdik. Allah'ın izni olmadan hiçbir peygamber bir ayet getiremez. Her şeyin vakti ve süresi yazılıdır.

79./42 Senden saatin (kıyametin) ne zaman gelip çatacağını sorarlar.,

79/43 Sen nerede, onun vaktini söylemek nerede?

69.044 Eğer (Muhammed) bize atfen bazı sözler uydurmuş olsaydı,

069.045 Elbette Biz; onu, kuvvetle yakalardık.

69.046 Sonra da onun şah damarını keser atardık.
HanifMuslim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
HanifMuslim Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 9 Kisi:
Apollonius (15. January 2010), aşık74 (14. October 2009), Barış (14. October 2009), dost1 (14. October 2009), kamer (25. November 2009), mesud (20. May 2015), Miralay (10. May 2010), snobyx (14. October 2009), yeşil (13. November 2011)