Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24. October 2008, 10:24 AM   #2
PİLOT
Uzman Üye

PİLOT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 17
40 Mesajina 62 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
PİLOT is on a distinguished road

Alıntı:
Toslunba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli arkadaşlar, Ankarada bir grup insan türedi. Daha önce görmediğimiz bir yöntemle para yardımı istiyorlar. Örneğin "ben siirtten geldim,iş aradım bulamadın açım ,yardım et" diyorlar. Ve bizde inanıp para yardımı yapıyor ve birde onlar için üzülüyorduk. Sonradan adım attığınız her semtte ".... yerden geldim, iş bulamadım açım" diye para isteyen kişiler gördük ve kendi semtimdeki bazı tasicilerde beni uyardı, "bunlar sahtekar hergün böyle diyerek hekezden para alıyorlar,bunlar senden zengindir iş felan aradıkları yok ....semtten geliyor bunlar" diye. Dediler ama insan ya dediği doğruysa diyor, ya gerçekten yardıma muhtaç biriysede Rabbim yoluna bana düşürmüşse diye aklına geliyor. Yardım isteyenlerinde ağzında bir dolu yemin. Biliyorsunuzki pekçoğu sahtekar yalancı ama ya bu karşımdaki muhtaçsa fikri kandırılırsam günahı ona- yok gerçekse sevabı bana diyor ve yinede huylana huylana yardım ediyorsunuz. Yeni bir yöntem geliştirdim artık. Bunu yapanlara diyorumki açsan karnını doyuruyum ama para isteme (çalışmaya teşvik ve ihtiyacının giderilmesi bakımından), nihayetinde bir lokantaya oturtup sipariş bedelini ödeyip çıkıyorum. Bu her iki tarafıda kandırılmaktan nispeten koruyor ve madur kişiyi çalışmaya yönlendiriyor diye düşünüyorum. Aklınızın bir ucunda bulunsun. Güzel bir yöntem bence.Tabi eğer muhitinizde bu gibi kişiler varsa.
evet,
gerçekten güzel bi yöntem bulmuşsun, bu anlattıkların bana Kemal sunal filimlerini hatırlattı.