Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. November 2012, 12:11 PM   #10
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu siteleri ben şahsen inceliyorum ve ben müslümanın diyenlerin girmesini istiyorum. Girsinler ve uydurulan dinin eleştirilerine baksınlar.

Görecekleri ise;

1- Ehli sünnetciler tarafından Kuranda yapılan kelime tahrifatları,
2- Samiri zihniyetindeki Hadiscilerin çuvallamaları ve yalanları.

Nebiye atf ile binlerce herze uydurdun,
Yıktın dini mübini yeni bir din kurdun.

Doğrudan doğruya kurandan alarak ilhamı,
Asrın idrkine söyletmeliyiz islamı,
"Doğru tektir, herkese aittir, kimde görülürse alınmalıdır, yanlış çoktur, sahibine aittir, kimde olursa olsun kaçınılmalıdır."

Bu benim kabul prensibimdir. Bu prensibim gereği, en imansız birinden dahi doğru bir şey görürsem alırım, ama ulema da dense yanlış bulursam kaçarım.

Herkes, her yere girip, her türlü fikre açık olarak, önyargısız olarak yaklaşıp, anlamaya çalışmalıdır. Çünkü, rabbimizin isteği iman etmeyi de iman etmemeyi de aklını kullanarak seçmek, bilinçli tercih yapmak olmaktadır.

Ama, konu din olunca, önce kuranı anlamaya çalışmalıdır. Kurandan kendi anlayışını oluşturduğu bir konuda, başka birinin görüşüne rastladığında, bu görüş kurana ters değilse ve kendi görüşünden daha akıllıca geliyorsa, o görüş benimsenmeli ve ona uygun yaşanmalıdır.

Ancak, imansızların bulundukları yerlerde dikkat edilmesi gereken bir hususta, onların; Musa peygamberin karşısındaki sihirbazlar gibi, inananları yada inanabilecekleri, akıl oyunları ile, paradokslar yaratmak suretiyle açmazlara düşürüp, bunu baskı olarak kullanmaya çalışmalarına karşı uyanık olunması gerektiğidir.

Kuranın, her fırsatta iamn eden aklı yanına, iman etmeyen aklı ise karşısına aldığı unutulmadan, imansızların, bu tür akıllıca sanılan iddialarını, kurana göre yorumlamadan, kurana götürmeden, akıllılık kabul edip, tabi olmak tamiri imkansız hata olur.

Kuranla dost olun ve dostluğuna güvenin. Onun dostluğunu siz terketmezseniz, hangi ortam olursa olsun, o sizi terketmez ve kurtarır.

selamlarımla,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (27. November 2012 Saat 12:13 PM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla