Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. August 2011, 08:59 PM   #3
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

o dediğiniz şey sadomazişim mi ne... onda var,, kendine acı çektirmek ve bundan hatta zevk almak. Bir an düşünüp Alim sanılan islam uydurukçularının arasından böyle psikolojisi bozuk tipler çıkmış mıdır, fetayı bunlar mı vermiştir diye düşünmeden edemiyorum.

Çünkü bu bakış açısının sonu bizi kafamıza bıçak çakıp yanağımıa şiş sokmaya götürür,,, amaaan nesi kötü ki? Allah için nefsime acı çektiriyorum,... terbiye ediyorum onu.

Ramazan denen ayın genel bir ihtiyaç yada sorunun (kıtlık, kriz gibi) dönemler olduğunu dair kendimce delillerim var.
Çünkü piramid kardeşimin daha önce sitede değindiği bilgiden (oruçlu tutabilene yani yemeyene birde bir açı doyurmak görevi vardır, tutamayana değil) sonra şu ayetlerinde oruçla bağlantılı olduğunu açıkca görebiliriz.

İnsan 8
Onlar, kendi canları çekmesine rağmen yemeği yoksula, yetime ve esire yedirirler.

ve genel anlamda sadece yeme içmek değil, sorunun niteliğine göre tüm ihtiyaçların giderilmesi olduğu da apaçıktır (cehalet zamanı eğitim, savaş zamanı silah (örneğin kurtuluş savaşında askerin ihtiyacının halktan toplanması))

Beled SURESİ
Diyanet Vakfı Meal

1. Andolsun bu beldeye ,
2. Ki sen bu beldedesin ,
3. Ve andolsun babaya ve ondan meydana gelen çocuğa,
4. Biz, insanı ( yüzyüze geleceği nice ) zorluklar içinde yarattık.
5. İnsan, hiç kimsenin kendisine güç yetiremeyeceğini mi sanıyor?
6. " Pek çok mal harcadım " diyor.
7. Kimse onu görmedi mi sanıyor?
8. Biz ona iki göz vermedik mi?
9. Bir dil ve iki dudak ,
10. Ona iki yolu ( doğru ve eğriyi ) gösterdik .
11. Fakat o, sarp yokuşu aşamadı.
12. O sarp yokuş nedir bilir misin?
13. Köle azat etmek,
14. Veya açlık gününde yemek yedirmektir,

15. Yakınlığı olan bir yetime.
16. Veya hiçbir şeyi olmayan yoksula.
17. Sonra iman edenlerden, birbirlerine sabrı tavsiye edenlerden ve birbirlerine acımayı öğütleyenlerden olmaktır.
18. İşte bunlar sağdakilerdir.

19. Ayetlerimizi inkar edenler ise işte onlar soldakilerdir,
20. Cezaları, kapıları üzerlerine sımsıkı kapatılmış bir ateştir.

sağdakiler; kitabı sağdan verilenler yani amel etmiş insanlar... Yani? amel nasıl edilirmiş ayet apaçık açıklıyor... YAT-KALK ile ancak spor yapılır... Ama yat-kalk ibadeti sevaptır, doğru sevaptır, sevap fayda kazanmak demektir ki sporun faydası sevabı vardır.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
mesud (20. May 2015), Miralay (15. August 2011)