Konu: Promosyon
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. April 2023, 08:47 AM   #8
Murat KILIÇ
Yeni Üye

Tesekkür: 4
1 Mesaja Tesekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0
Murat KILIÇ has much to be proud ofMurat KILIÇ has much to be proud ofMurat KILIÇ has much to be proud ofMurat KILIÇ has much to be proud ofMurat KILIÇ has much to be proud ofMurat KILIÇ has much to be proud ofMurat KILIÇ has much to be proud ofMurat KILIÇ has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Murat Kıiıç,

"Gerçek şu ki, insan için çalışıp edindiğinden başka şey yoktur."

Şu halde miras yolu ile havadan, -(beleşten) edinilip de mamelekte artma sağlayan mallara ne demek gerekir?
Yukarıdaki prensibe göre miras yolu ile intikal eden mallar, ihtiyaçtan fazlayı temsil ettiğinden mameleke katılamaz.
Ne yapmak gereklidir?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Esasen yukarıda da bunu sormak istemiştim.
Aklıma şöyle bir soru geliyor; Allah neden ihtiyacı varmı yokmu demeden, zengin mirascı fakir mirascı ayrımı gözetmeksizin mirası dağıtıyor? Bu konunu birçok sorulması gereken soru çıkıyor. Bence iyiden iyiye irdelenmesi gerekir.

Mirasdan gelen malların herzaman ihtiyaçtan fazla olmasının mümkün olacağını düşünmüyorum ancak olması durumunda aklıma gelen şeyler;

Ticaret yapılarak istihdam yaratılabilir. okul yapılabilir, laboratuvar açılabilir, öğrencilerin eğitiminde kullanılabilir. hazineye, belediyelere veya vakıflara bağışlanabilir. Yani herhangi bir çıkar gütmeden vatana, millete, insanlara, hayvanlara, doğaya, dünyaya faydalı duruma getirilebilir diye düşünüyorum.
Murat KILIÇ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla