Konu: Secde..
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. November 2012, 12:54 PM   #3
Fers
Uzman Üye

Tesekkür: 0
59 Mesajina 91 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Fers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud ofFers has much to be proud of

selam,

namaz, kelime kökeni ayrıntıdan ibaret kısaca bir ritüeldir/külttür/bir inanç gibi benimsenmiş alışkanlık, ayin, kişilerce kutsallaştırılmış davranış, biçim...
islam geleneğinde vardır veya yoktur ayrı bir konu, dileyen istediğini yapar herkesin hesabı, getirisi, götürüsü kendine...
kur an da kelime/uygulanış/ayrıntılı veya ayrıntısız tarif olarak var olan ayetleri bildiğini iddia edenlerinki kendi görüşleridir/yorumlarıdır...

salat ve dua kur an ifadeleridir, birbirinden ayrı kullanılan ifadeler...
"dua" yalnız bir çağrıdır...
"salat ı ikame" alemlerin ifadesinden gelen sistemin uygulamasının özüdür...

ibrahim/40
rabbi ic alnii mukiima assalaati va min zurriyyetii rabbanaa ve takabbal duaai.../ rabbim beni, soyumu salatı ikame eden tayin et, rabbimiz çağrımı kabul et...
ali imran/38
hunaalike deaa zekeriyyaa rabbahu, kaale rabbi hab lii min ledunka zurriyyatan tayyibatan, innaka semiiu aldduai.../
orada zekeriya çağırdı rabbini, "rabbim bana lutfet tarafından iyi bir nesil, sen çağrıyı işitensin"...
mümin/60
va kaale rabbukum uduunii estecib lakum.../ dedi ki rabbiniz, "beni çağırın icabet edeyim"...

doğrusunu sadece tebliğin sahibi bilir...
Fers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Fers Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
dost1 (11. November 2012), hiiic (11. November 2012), merdem (12. November 2012), Miralay (12. November 2012)