Tekil Mesaj gösterimi
Alt 9. November 2017, 09:06 AM   #23
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Alıntı:
yolcu42 Nickli Üyeden Alıntı
"bu ayetin sırrını allah bilir.
Biz "en doğrusunu allah bilir dediğiniz zaman yazdıklarınızdan bir bilgi sahibi olduğunuz anlaşılır ve yazılanlar bir kıymet kazanır, kaale alınır." dediğimiz zaman kitabın sırlar kitabı olduğuna işaret etmemiştik. Kolay anlaşılır ve hayatımızda yer bulur anlamında idi o deyiş.
Ama "doğrusunu Allah bilir" diye yazınızı bitirirseniz, yazdığınız kaale alınmaz, çünkü "benim yazdıklarım yanlıştır" anlamı çıkar." diye yazdığımız zaman kitabın anlaşılması için indirildiğini ve sırlar kitabı olmadığını biliyorduk ve öyle kabul ediyoruz.

Kitabı "sırlar kitabı/anlaşılmaz" olarak kabul edenler de dişi ağrıdığı zaman, ay tutulduğu zaman, vefat vukuu bulduğu zaman, zart zaman zurt zaman sırlarından biri de belki iyi gelir diye dikkat edin şifa niyetine kitap okuyup kitabı put yapıyorlar.

Bizim anlayışımıza ters.

Alıntı:
yolcu42 Nickli Üyeden Alıntı
"ya bırak onu da bilme be adam.
Birisi sana sorunca,"bilmiyorum" de.
Yani kitabı boşver mi?
Bana ne... mi?

Bize uymaz.

Madem ki Müslüman'ım, Kitabı ben ilk önce kendim için bilmeli ve yerine getirmeliyim. Çocuğum içeriğinden sorarsa da cevaplamalıyım. Yanlışları da ikaz etmeliyim.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (9. November 2017 Saat 09:16 AM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla