Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. April 2010, 05:55 PM   #9
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Şöyle bir açıklama getirmek istiyorum.

Sana bu Kur'ân'ı vahyetmekle biz, sana kıssaların en güzelini anlatıyoruz. Gerçek şu ki, daha önce senin bundan hiç haberin yoktu. (YUSUF 3)

Yani tarih boyunca bir çok kıssa, olay, hadise olmuştur. Bunlar bahsettiğiniz devletler ve diğer tarihin bile bilmediği medeniyetler. Kuran ise bunların arasından en güzel örnekleri anlatır.

Evrenselliği nerde kaldı derken tam olarak ne demek istiyorsunuz?
Tarihte yaşamış insanlarda bizlerle aynıydı, Kuranda bahsi geçen müşrükler, münafıklar ve kafirler bu günde aynı şekilde var, heleki ehli kitapta dini bozan ona eklemeler yapalardan sürüyle var. Günümüzde Kuranı bozamadıkları için en azından ne dediğini anlamını maskeleyip, farklı kitapları din kitabı diye yutturuyorlar. Zaten hanifler bunlara karşı.

Bunlar birbirinden gelme bir nesillerdir. Allah işiten ve bilendir. Âl-i İmrân Suresi 34. ayet

yukarıdaki ayette diyorki, hepiniz ademden sonrada birbirinizden geldiniz, hepiniz aynısınız, bir topluluğa indirdiğimiz konu diğerinide ilgilendirir... aynen şöyle savaş her toplum için zordur, kimse savaşı sevmez. herkes aynı güler.
Yani Allahın her mesajı evrenseldir, keşke bilseydiniz (:P) bunuda ben ekledim sanki önemli bişey sölemişim gibi, keşke bilselerdi.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
aşık74 (10. May 2010), Barış (10. May 2010), Miralay (10. May 2010)