Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. March 2015, 09:57 PM   #30
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Ozkan kardes hani hersey ilizyondu ? Hangi sinirdan bahsediyorsun ilizyonun sinirimi olur?

Evren zatın kendi görüntüsü değil.
Böyle görünmek istediği için böyle görünüyor.

Bu su demek olmuyor yani; kendi goruntusu!!!!

Bu görüntü uzay-zaman sürekliliği içindeyken,
Simdi uzay zaman surekliligi dedigin sey ilizyon olduguna gore bu cumleyi kurma sebebini anlayamadim....

Zatın kendisi zamanda ve mekandan münezzeh.
Zaman yada mekan olmadigina gore nasil munezzeh oluyor!!!!

Allah sonsuz olduğundan, görüntüsü de sonsuz olmalı.
Oysa evrenimizin sınırları var.
Burasi da bir tuhaf; evrenin basi ve sonu ve sinirlari var!!! Var olmayanin siniri nasil oluyor????

Buradan da bilimdeki sonsuz evrenler kuramına geliriz.
Her bir evren/görünüm bir geçici nefs.*
Simdi de sonsuz evren kurami. Olmayan evrenlerin olmayan sonsuz kurami.
Ozkan kardes evren yok bilim zaten ilizyon ile ugrasiyor nerden cikariyorsunuz bu kurami !?
Olmayan sonsuz evrenler kurami... biraz tuhaf olmuyor mu soyledikleriniz!!!

Madde yogunlasmis enerji diyorsunuz. Hani illizyondu??? Ne zaman gercek olduguda yogunlasmis enerji oldu...
Bir karar verin madde ilizyon mu yyoksa yogunlasmis enerjimi ???

Tebrik ederim ilizyon evrenimizde fabric oldugunu yani doku oldugunuda soylediniz .
( Bu fabric denilen sey baska bir konu icin soylenmis olmasin... yani evrenin ic yapisi yerine baska bir konuda)

Tasavufu quantum ile iliskilendirerek renklendirmek ben tasavufcularin yaptigi en buyuk yanlis. Kuantum olasilik anlatir gercek farkli olabilir.

Sicim kurami sonsuz evren kurami dedigim gibi olasilik ancak fizik degil...
Neyseki ilizyondayiz bir an icin urktum...
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla